W serwisie YouTube opublikowano odrestaurowane nagranie słynnego materiału z 1967 roku, na którym rzekomo widać było legendarną Wielką Stopę. Poprawiona cyfrowo wersja filmu w jakości 4K nie pozostawia żadnych wątpliwości. Klarownie widać, że brakujące ogniwo ewolucji pomiędzy małpą a człowiekiem naprawdę istnieje!

Nakręcony w 1967 roku w Północnej Kalifornii film autorstwa Rogera Pattersona i Boba Gimlina po dziś dzień pozostaje najlepiej udokumentowanym przypadkiem obserwacji Wielkiej Stopy. Przez lata trwały spory dotyczące wiarygodności nagrania ze względu na jego kiepską jakość. Cuda współczesnej technologii pozwalają nam jednak dokonać, wydawałoby się, niemożliwego i przywrócić staremu filmowi pełną wyrazistość.

 

Nagranie ukazujące wielką dwunożną istotę spacerującą wzdłuż koryta rzeki, bardzo szybko zyskało światową sławę i przyciągnęło uwagę zarówno entuzjastów, jak i krytyków. Teraz wykorzystano nowoczesne narzędzia do stabilizacji i odrestaurowania materiału w rozdzielczości 4K, by uzyskać wyraźny i klarowny obraz.

 

Od dawna popularnym argumentem wśród sceptyków było przekonanie, że na nagraniu widać mężczyznę przebranego za małpę. Internauci zwracają jednak uwagę, że zremasterowany materiał obala tą tezę, ponieważ małe detale, takie jak np. drganie mięśni nóg podczas stawiania kroków, wyklucza ewentualną mistyfikację. Jakie jest wasze zdanie? Czy odrestaurowane wideo rozwiewa raz na zawsze wszelkie wątpliwości? Podzielcie się z nami w komentarzach.

Źródło: www.innemedium.pl

[sg_popup id=”9518″ event=”inherit”][/sg_popup]
1 Udostępnień
Kategorie: Tajemnice Świata

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat