Po raz pierwszy od dziesięcioleci w Kongresie USA odbyło się przesłuchanie w sprawie obserwacji UFO i usłyszano wiele ciekawych rzeczy. W Pentagonie sprawą tą zajmuje się specjalna grupa. Wicedyrektor wywiadu Marynarki Wojennej USA Scott Bray dodał, że w tych przypadkach nie odebrano żadnych sygnałów od niezidentyfikowanych obiektów. Podczas otwartego przesłuchania w komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu, zastępca dyrektora wywiadu Marynarki Wojennej USA, Scott Bray, został zapytany, czy istnieją przypadki zderzeń amerykańskiego sprzętu wojskowego z UFO, które są badane przez specjalną grupę zadaniową w Departamencie Obrony.

„Nie doszło do kolizji. Ale było co najmniej jedenaście przypadków, kiedy prawie do tego doszło” – odpowiedział rzecznik Pentagonu.

Jak wyjaśnił Bray, w tych przypadkach nie odebrano żadnych sygnałów od niezidentyfikowanych obiektów, które mogłyby posłużyć jako ostrzeżenie o niebezpieczeństwie kolizji. Wojsko amerykańskie nie próbowało kontaktować się z UFO – podkreślił. Według zastępcy dyrektora wywiadu Marynarki Wojennej w wielu przypadkach zjawiska obserwowane przez amerykańskie wojsko „przypominały jakieś obiekty bezzałogowe, coś, co może nie być w stanie kontrolowanego lotu”. „Dlatego nie próbowaliśmy się z nimi kontaktować” – dodał.

Filmy wideo z UAV

Przedstawiciele Pentagonu pokazali we wtorek kongresmenom kilka nagrań wideo z UFO, które są badane przez specjalną grupę zadaniową Departamentu Obrony USA. W jednym przypadku okazało się, że świecące trójkątne obiekty to cywilne bezzałogowe statki powietrzne (UAV). Bray, przemawiając na publicznym przesłuchaniu przed podkomisją ds. wywiadu Izby Reprezentantów, pokazał dwa nagrania wideo wykonane w różnych obszarach i w różnym czasie w Stanach Zjednoczonych.

Według jego opisu, na filmie widać „coś, co wygląda jak trójkąty, z których niektóre migoczą”. Eksperci nie byli w stanie określić natury zjawiska na pierwszym filmie nagranym przez noktowizor, ale ustalono, że w tym czasie i na tym samym obszarze widziano komercyjne drony.

Eksperci Pentagonu zidentyfikowali wzór, badając podobne nagranie wideo wykonane kilka lat później w innej części kraju, gdzie również widziano UAV.

„Teraz jesteśmy dość pewni, że te trójkąty odpowiadają bezzałogowym statkom powietrznym, które znajdowały się na tych obszarach. Ich trójkątny kształt jest wynikiem światła przechodzącego przez noktowizor, a następnie utrwalonego na lustrzance” – wyjaśnia Bray.
„Nie twierdzę, że można ustalić naturę wszystkiego, co obserwujemy, ale jest to świetny przykład tego, że trzeba włożyć wystarczająco dużo wysiłku, aby zrozumieć to, co widzimy. Zebraliśmy dane naukowe z dwóch podobnych obserwacji [UFO] w dwóch różnych okresach czasu i w dwóch różnych obszarach geograficznych, co pomogło nam dojść do tych wniosków – kontynuował.”

Jeden z kongresmenów zapytał, czy wojsko próbowało sprawdzić wnioski eksperymentalnie, fotografując drony na lustrzance przez noktowizor.

„Grupa Zadaniowa ds. Nieznanych Zjawisk Powietrznych wie o badaniach, w których to zrobiono” – potwierdził Bray.

Urzędnicy Pentagonu pokazali na przesłuchaniu inne nagranie wideo, na którym widać obiekt, którego amerykańskie wojsko nie potrafiło zidentyfikować. Film został nakręcony z lecącego samolotu i ma zaledwie kilka sekund długości. Kongresmeni nie od razu zauważyli na nim nietypowy obiekt, więc poprosili przedstawicieli Pentagonu, by pokazali nagranie kilkakrotnie, zatrzymując je na fragmencie, na którym obiekt był widoczny. Jak tłumaczyli wojskowi, pokazali to nagranie jako przykład niewystarczających danych do identyfikacji. Po raz pierwszy od dziesięcioleci kongresmeni przeprowadzili publiczne przesłuchania w sprawie obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Specjalna grupa zadaniowa utworzona w Departamencie Obrony USA bada te zjawiska.

W czerwcu 2021 r. Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego opublikowało jawną wersję raportu dla Kongresu na temat obserwacji UFO. Stwierdzono w nim, że amerykańskie służby wywiadowcze nie potrafią jeszcze dokładnie wyjaśnić natury niezidentyfikowanych obiektów latających. Raport opiera się na danych dotyczących przypadków od listopada 2004 do marca 2021 roku. W tym czasie zarejestrowano 144 niezidentyfikowane zjawiska powietrzne, z czego 80 przy użyciu kilku czujników lub instrumentów.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat