Piramidy były portalami międzywymiarowymi- dowody

Napisane przez Amon w Luty - 22 - 2019

Od niepamiętnych lat różni badacze- zarówno ci profesjonalni, jak i amatorzy- pasjonaci- przedstawiają własne teorie na temat funkcji piramid. Dlaczego nasi przodkowie wznosili te monumentalne budowle? O tym w niniejszym krótkim, ale rzeczowym artykule.

Według mnie przeznaczenie piramid jest bardzo jasne. Nie trzeba wcale wielu kombinacji, żeby ustalić rolę, jaką pełniły starożytne, a właściwie prehistoryczne konstrukcje. Przede wszystkim należy mocno zaznaczyć, do kogo należały piramidy. Większość badaczy próbuje wytłumaczyć funkcję piramid analizując piramidy w Egipcie, co przysparza wielu kłopotów- niepotrzebnych. Dlaczego? Ponieważ piramidy zlokalizowane w kraju leżącym nad Nilem są wyjątkowo skomplikowane pod względem budowy. Wewnątrz np. Wielkiej Piramidy znajdują się komory grobowe, korytarze i szyby, których istnienie prowokuje do zadawania licznych pytań i snucia różnych teorii. Powszechnie przyjmuje się więc, że piramidy pełniły funkcję grobową, chociaż co ciekawe, nigdy nie udowodniono tej hipotezy w sposób jednoznaczny. Jeżeli przyjmiemy do wiadomości, że w odległej przeszłości na Ziemi przebywały istoty pozaziemskie, przybyłe z innych wymiarów, na co mamy liczne dowody, wówczas rola piramid nabiera bardziej kosmicznego kontekstu. Na przykład według starożytnych Egipcjan, budowle te, służyły w celu ułatwienia podróży faraona do niebiańskiej siedziby Ozyrysa- duat. A zatem nawet starożytni podkreślają, że piramidy były swoistą drogą do gwiazd, gdzie rezydowali bogowie.

Jak już wspomniałem, na temat piramid egipskich napisano wiele, aczkolwiek jakie dokładnie procesy zachodził wewnątrz tych konstrukcji trudno powiedzieć. Z całą pewnością obiekty starożytnych budowniczych miały charakter typowo techniczny, gdzie zachodziły procesy bardziej przemysłowe niż religjne. Kiedy patrzymy na antyczne budowle uderzają nas tak naprawdę dwie kwestie: ich monumentalność oraz precyzja wykonania. Po co wznosić ogromne budowle, by pochować tam tylko ciało zmarłego faraona? Dlaczego poziom wykonania antycznych struktur przekracza poziomem wiedzy swoją epokę ( również naszą )? Z jakich powodów nasi przodkowie tak bardzo zadbali o bardzo wysoki poziom wykonania swoich budowli i zawarli w nich różne powiązania matematyczne, geograficzne, astronomiczne itd. łącząc je w jednej bryle?

Na powyższe pytania nie odpowiemy, do póki nie zrozumiemy, że piramidy nie były wykorzystywane do celów kultowych, czyli religijnych, bądź prestiżowych, ale technicznych. Aby wytłumaczyć funkcję piramid, najlepiej przenieść się do Mezopotamii, gdzie istniała niegdyś cywilizacja sumeryjska, której osiągnięcia techniczne i w ogóle kulturę odziedziczyli m.in. Babilończycy i Asyryjczycy.

Otóż na ziemiach należących obecnie do Iraku wznoszono piramidy zwane zikkuratami. Odpowiedniki egipskich piramid są jednak znacznie prostsze w konstrukcji, ponieważ  w ich wnętrzu nie ma żadnych komór grobowych. Najważniejszym miejscem zikkuratu było natomiast sanktuarium umieszczone na szczycie budowli.

Sumerowie informują nas, że mezopotamskie piramidy służyły uwaga… do kontaktów z bogami, a sanktuarium było miejscem, gdzie dochodziło do spotkania z daną istotą!  

Możemy więc jednoznacznie stwierdzić, że piramidy były portalami międzywymiarowymi, które łączyły ze sobą odrębne rzeczywistości za pomocą kanału czasoprzestrzennego, którym podróżowali obcy. W przypadku zikkuratów rzecz staje się bardzo prosta, ponieważ inne teorie są po prostu bezpodstawne. Warto zaznaczyć, że zikkuraty budowano zgodnie   z zasadami świętej geometrii.

Ruiny zikkurat w Ur widziane z lotu ptaka. Niestety nie zachowała górna część budowli

W rekonstrukcji widzimy zikkurat w całej swojej okazałości

Podsumowując, aby poznać faktyczne przeznaczenie budowli starożytnych powinniśmy uważniej „wsłuchać” się w głos starożytnych, ponieważ kto, jak nie oni- mieszkańcy tajemniczego świata sprzed tysięcy lat- dysponują największą wiedzą na temat swojej rzeczywistości, która dzisiaj dostępna jest w mitach.

Źródło: www.lukaszkulak92.wordpress.com

 

104 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat