Czy możliwe jest opuszczenie ciała poprzez świadomość, aby przekroczyć przestrzeń i czas, aby odwiedzić miejsca, które są fizycznie niedostępne? Udowodnił to amerykański biznesmen Robert Monroe. W 1974 roku założył Instytut Monroe i opracował metodę Hemi-Sync do uzyskiwania doświadczeń poza ciałem. W badania zaangażowane były również amerykańskie służby specjalne. Teoria, że to, co nazywamy rzeczywistością w trójwymiarowej przestrzeni, jest niczym więcej niż mentalnym więzieniem generowanym przez matrycę symulacyjną, nie jest tak naprawdę nowa. Trudno jest zrozumieć, że istnieją dalsze wymiary poza 3D, ponieważ zawsze wierzymy tylko w to, co widzimy, słyszymy i czujemy – w końcu na tym zbudowany jest nasz umysł.

Tylko ci, którzy mieli okazję doświadczyć nieznanego, wiedzą, o czym tu mówie. Z drugiej strony, dla konwencjonalnej nauki istnieje tylko widzialny trzeci wymiar; wszystko poza nim jest w tych kręgach czystą spekulacją – innymi słowy, bardziej wiarą niż wiedzą.

Nasz wszechświat składa się z informacji i energii, a w trójwymiarowej przestrzeni także z materii – poza nią wkraczamy w sferę materii subtelnej.

Nawet ci, którzy mieli kontakt z wyższymi światami, często wątpią w swoje zdrowie psychiczne i wierzą, że ich percepcja opiera się tylko na wyobraźni – ale czasami spotkanie z niematerialnym może obudzić ciekawość nieznanego, jak dowodzi przypadek amerykańskiego biznesmena Roberta Monroe. W jego przypadku zaczęło się od silnych wibracji w klatce piersiowej. Monroe miał już 43 lata, gdy pojawiły się u niego pierwsze objawy, które były tak silne, że został zmuszony do położenia się na chwilę.

Gdy biznesmen leżał całkowicie zrelaksowany na łóżku, poczuł, że jego ciało staje się coraz lżejsze, unosząc się w powietrzu, aż w końcu dotarło do sufitu sypialni. Kiedy Monroe się odwrócił, zobaczył, że w łóżku znajduje się druga osoba. Tą, którą natychmiast rozpoznał, była jego żona. Na początku Monroe myślał, że to sen. Lekko rozbawiony podszedł bliżej łóżka, aby zobaczyć, kim była ta złowieszcza druga osoba. Kiedy Monroe spojrzał jej w twarz, zamarł w szoku. Dopiero teraz zdał sobie sprawę, że nieznana osoba to nikt inny jak on sam. Monroe spanikował, myśląc, że umarł – szok natychmiast przywrócił go do ciała.

Doświadczenia poza ciałem są możliwe

Monroe był wyraźnie zaniepokojony, ponieważ nie potrafił wyjaśnić, co się z nim dzieje. Tego samego dnia biznesmen udał się do lekarza, ale ten nie wykrył u niego żadnych dolegliwości fizycznych ani nawet psychicznych. Monroe odetchnął z ulgą i postanowił odkryć tajemnicę tego zjawiska. Zakończył karierę biznesmena i poświęcił się badaniom nad świadomością, ponieważ był głęboko przekonany, że doświadczenia poza ciałem są ściśle związane ze świadomością. Od tego dnia Monroe badał zjawisko doświadczeń poza ciałem. Jego celem było dostarczenie nauce wystarczających dowodów na to, że zjawisko to jest prawdziwe i nie opiera się na wyobraźni. Przez lata Monroe opublikował trzy książki na temat doświadczeń poza ciałem: Journeys Out oft he Body, Far Journays i The Ultimate Journey.

W 1974 roku Monroe opracował metodę Hemi Sync i założył własny instytut w Faber w amerykańskim stanie Wirginia: „Monroe Institute”, gdzie ludzie mogą mieć doświadczenia poza ciałem z pomocą opracowanej przez niego metody. Technika ta polega na celowym tworzeniu odmiennych stanów świadomości, które sprzyjają procesowi doświadczeń poza ciałem. Monroe był wyszkolonym inżynierem dźwięku i był przekonany, że procesy myślowe mózgu mogą być realizowane w dwóch połówkach mózgu, tak zwanych półkulach, z różnymi częstotliwościami rytmu.

Monroe nazwał sztuczne wyrównanie częstotliwości synchronizacją półkul; do jej realizacji wykorzystał akustyczne sygnały dźwiękowe – tak zwane binaural beats. Według Monroe, synchronizacja półkul jest biologicznym warunkiem wstępnym dla doświadczeń poza ciałem i świadomego śnienia.

Nawet dziś Monroe jest uważany za współczesnego pioniera w eksploracji niematerialnych miejsc i wymiarów poprzez doświadczenia poza ciałem i wędrówki astralne. To dziedzina badań, którą wkrótce zainteresowały się również amerykańskie służby specjalne, między innymi w kontekście „Projektu Gateway”. W czasach zimnej wojny służby wojskowe i wywiadowcze miały nadzieję na uzyskanie przewagi nad wrogiem poprzez zdobycie przewagi w wiedzy. W raporcie z 1983 roku zatytułowanym CIA Report on the Gateway Project, niejaki pułkownik Wayne M. McDonnell opisał tę technologię jako „system treningowy zaprojektowany w celu wzmocnienia amplitudy i częstotliwości fal mózgowych między lewą i prawą półkulą, aby poprawić siłę, skupienie i spójność, aby zmienić świadomość tak, aby mogła wyjść poza sferę fizyczną i uciec przed ograniczeniami przestrzeni i czasu”.

Pokonywanie przestrzeni i czasu poprzez wyższą świadomość

W swoim raporcie McDonnell opisuje wszechświat jako gigantyczny uniwersalny hologram o niesamowitej złożoności, składający się z oddziałujących na siebie pól energii w ruchu i spoczynku, a także zawierający wszystkie fazy czasu – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dalej pisze, że hologramy tworzone przez ludzki umysł są dostrojone do uniwersalnego hologramu, z prawą półkulą odbierającą energię z uniwersalnego hologramu, podczas gdy lewa półkula przekłada ją na to, co nazywamy świadomością. Podsumowując, pisze on:

„Zmieniając matrycę energetyczną w mózgu, technologia Gateway rozszerza i zmienia świadomość w sposób, który pozwala umysłowi postrzegać i rozumieć „coraz więcej” uniwersalnego hologramu”.

Raport McDonnella kończy się serią zaleceń dla CIA, dotyczących tego, w jaki sposób można wykorzystać potencjał projektu do celów obrony narodowej. Chociaż dokument sprawia wrażenie, że został napisany przez CIA, został napisany przez urzędnika wywiadu Pentagonu. Należy również zauważyć, że dokument ten nie zawierał żadnych standardowych ograniczeń dotyczących tajności lub dostępu, a mimo to został ujawniony przez CIA z jej archiwów dopiero w 2003 roku. Przez długi czas strona 25 dokumentu była uważana za zaginioną. To zrozumiałe, że wywołało to spekulacje, ponieważ obserwatorzy uważali, że zawartość tej strony była szczególnie wybuchowa. Założenie to doprowadziło nawet do rozpoczęcia zbiórki podpisów w celu uzyskania uwolnienia brakującej strony – ale ostatecznie to również nie pomogło. Odpowiedź z centrali CIA brzmiała: „Tej strony nie ma!”.

Następnie, po czterdziestu latach, wydarzył się mały cud. Zaginiona strona pojawiła się w archiwach Instytutu Monroe. Jak się później okazało, raport McDonnella został wysłany nie tylko do CIA, ale także do samego Instytutu. Być może treść strony jest rozczarowująca, ale jasno z niej wynika, że wiedza o spójności między naszą świadomością a wszechświatem jest starożytna, biegnie przez prawie wszystkie kultury daleko w starożytności i że została wymazana tylko przez współczesną naukę. A oto co jest tam napisane na tajemniczej stronie 25:

„I tak, odpowiednio, ta wieczna myśl lub koncepcja Ja-Jestem, która pochodzi z tej samoświadomości, służy jako model Absolutu, wokół którego obraca się cała ewolucja czasoprzestrzeni, aby ostatecznie osiągnąć całkowite odbicie i zjednoczenie z nim. Ten mentalny model, który doskonale oddaje istotę lub „ducha” Absolutu, jest w pełni zgodny z metafizycznym opisem Ducha Świętego w chrześcijaństwie. Wreszcie, nasz opis całego tego uniwersalnego hologramu lub „bramy stworzenia i ewolucji” nie jest ani nowy, ani oryginalny. Jego zastosowanie jako formy wszechświata, jako stworzenia, które rozwija się poprzez ewolucję, można znaleźć w licznych i zróżnicowanych stylistycznie przedstawieniach prawie wszystkich systemów religijnych starożytności, zarówno w ich wschodnich, jak i zachodnich odmianach. Niezależnie od tego, czy jest to stylizowany widok labiryntu popularnego niegdyś w świecie greckim, czy też jest to hinduska wersja tego samego lub chińska spirala sił czwartorzędowych, ostateczne znaczenie wszystkich tych obrazów jest takie samo. Mistycy na całym świecie zdają się postrzegać uniwersalny hologram w tej samej spiralnej formie i włączają tę intuicyjną wiedzę do swoich pism religijnych od czasów starożytnych do współczesności”.

Wiedza sprzed tysięcy lat została ponownie odkryta

Każdy powinien w tym momencie pomyśleć za siebie i osądzić, co jest tak strasznie tajne na tej stronie, że opinia publiczna nie może o tym wiedzieć. Jeśli w tym momencie ponownie uświadomimy sobie fakt, że sami jesteśmy twórcami naszej rzeczywistości i jesteśmy zbiorowo odpowiedzialni za to, co dzieje się na naszej planecie, to wszyscy powinni nagle zdać sobie sprawę, że nie tego chcą nasi przywódcy, ponieważ straciliby kontrolę nad całą populacją świata za jednym zamachem.

Jeśli gra ma być kontynuowana zgodnie z ideami tych władców, to potrzebują oni stada przestraszonych ludzi, a nie kolektywu wolnych jednostek, które wiedzą o mocy swojego boskiego pochodzenia, swojej świadomości i o twórczym duchu wszechświata.

Faktem jest, że tylko ci, którzy są wolni od wszelkiego rozproszenia i strachu – to znaczy ludzie, którzy są w stanie znaleźć wewnętrzny spokój i równowagę – mogą osiągnąć tę realizację.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest indukcja stanu spoczynku w połączeniu z obniżeniem ciśnienia krwi. Po osiągnięciu tego etapu układ krwionośny, szkielet i narządy wewnętrzne zaczynają wibrować z częstotliwością 7-7,5 cykli na sekundę, co skutkuje zwiększonym rezonansem. Powstałe fale dźwiękowe odpowiadają polu elektrostatycznemu ziemi.

Ciało, ziemia i inne podobnie dostrojone duchy stają się jednym kontinuum energetycznym. Celem jest oddzielenie świadomości od ciała, aby wejść w inne, wyższe wymiary poprzez torus, hologram wszechświata. W tym wyjątkowym stanie jesteśmy w stanie zdać sobie sprawę, że ludzka świadomość, gdy zostanie wprowadzona w wystarczająco zmieniony stan, może nadążyć za informacjami o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, ponieważ te trzy stany czasu są jednocześnie zawarte w uniwersalnym hologramie. Do tego McDonnell pisze:

„Długo po tym, jak opuściliśmy wymiar czasoprzestrzenny i wymazaliśmy hologram, który każdy z nas postrzega, nasza świadomość trwa”.

Każdy uczestnik jest wcześniej informowany, że musi odizolować wszystkie nieistotne obawy za pomocą procesu wizualizacji zwanego „skrzynką konwersji energii”. Następnie przez słuchawki odtwarzany jest rezonujący dźwięk brzęczenia. Poprzez ten wydłużony pojedynczy ton wraz z chórem na taśmach, umysł i ciało osiągają stan rezonansu.

Sekret metody Hemi-Sync

Następnie każdy uczestnik musi wypowiedzieć mantrę: „Jestem tylko ciałem fizycznym i pragnę poszerzyć swoją świadomość”. Następnie osoba jest wystawiona na działanie częstotliwości dźwiękowych Hemi-Sync i zachęcana do odniesienia się do pojawiających się uczuć. Następują fizyczne techniki relaksacyjne, podczas gdy różowy i biały szum są dodawane do częstotliwości Hemi-Sync, wprowadzając ciało w stan wirtualnego snu, podczas gdy lewy mózg uspokaja się, a uwaga prawego mózgu jest zwiększona. W miarę postępu sesji uczestnicy są proszeni o wyobrażenie sobie stworzenia „balonu energii”, który zaczyna się od głowy i rozciąga się we wszystkich kierunkach do stóp, a następnie podróżuje z powrotem w górę.

Powodem tego jest to, że balon zapewnia ochronę przed bytami o niskim poziomie energii, które uczestnicy mogą napotkać, gdy są w stanie poza ciałem. Ataki tych bytów mogą również wystąpić podczas snu, dlatego ważne jest, aby wyobrazić sobie niebieską kulę energii, w której całe ciało jest osadzone jeszcze przed pójściem spać.

Istoty te są niefizycznymi istotami, które żywią się energią istot fizycznych, zwłaszcza ludzi. Monroe określił tę energię jako „loosh”. Jest to policzalna energia duchowo-emocjonalna, która jest bardzo cennym surowcem dla istot niefizycznych.

Trójwymiarowa matryca, w której ludzkość żyje od tysięcy lat, jest maszyną, która dosłownie wydobywa Loosh z ludzi, aranżując synchroniczne melodramaty, które generują lęki, takie jak wojna, choroby, ubóstwo czy samotność. Beneficjentami wylanej energii emocjonalnej są te niższe byty, które nie zostały stworzone przez Źródło, na przykład Archonci, którzy wypełniają nisko wibracyjną matrycę 3D negatywnymi emocjami, oddzielając świadomość swojego gospodarza od prawdy, dopóki negatywne emocje wygenerowane z kłamstwa nie będą dla nich dostępne do zbioru.

To wiele wyjaśnia. Przede wszystkim, dlaczego ludzkość od samego początku była utrzymywana w cierpieniu i strachu. Ziemia jest więc niczym więcej jak więzienną farmą, a ludzie źródłem pożywienia.

Ale wracając do programu: począwszy od „Focus 12”, uczestnik jest w stanie osiągnąć stałą rozszerzoną świadomość, aby wchodzić w interakcje z wymiarami poza jego fizyczną rzeczywistością. Aby osiągnąć ten stan, wymagany jest świadomy wysiłek w połączeniu z większą ilością różowego i białego szumu. Po osiągnięciu fokusu 12, uczestnik ma do dyspozycji różne narzędzia do otrzymywania informacji zwrotnych z innych wymiarów. Na przykład, jednym z ważnych i interesujących narzędzi jest rozwiązywanie problemów. Jeśli uczestnik zdecyduje się użyć tego narzędzia, wysyła konkretny problem do wszechświata za pośrednictwem swojej rozszerzonej świadomości. Może to być indywidualna trudność osobista lub problem techniczny. Innym możliwym narzędziem jest Oddychanie Kolorami. Jest to technika uzdrawiania, która ożywia przepływ energii w ciele poprzez wyobrażanie sobie przez uczestnika szczególnie żywych kolorów.

Interesujące są również narzędzia Energy Bar. Są to małe pulsujące punkty świetlne, które uczestnik wyobraża sobie i ładuje, aby móc kierować siły z wszechświata w celu uzdrowienia i ożywienia ciała. Kolejnym krokiem jest Focus 15, który obejmuje podróż w przeszłość, wymagającą dodatkowego dźwięku na taśmach Hemi-Sync, który stopniowo rozszerza świadomość.

Symbolicznie, czas jest, jak to się mówi, gigantycznym kołem, w którym różne szprychy dają dostęp do przeszłości każdego uczestnika.

Nagle pojawiły się dziwne reptiliańskie stworzenia

Focus 21 to przyszłość. Jest to ostatni i najbardziej zaawansowany stan. Podobnie jak skupienie 15, jest to ruch poza czasoprzestrzeń w przyszłość. Jeden z wielu tomów poświęcony jest ruchowi poza ciałem i to właśnie wtedy wzorce fal mózgowych i poziomy energii uczestników osiągają formę harmonii ze środowiskiem elektromagnetycznym. Robert Monroe podkreślił, że podczas tej fazy uczestnicy są narażeni na sygnały o częstotliwości około 2877,3 cykli na sekundę. McDonnell wyraził w swoim raporcie zaniepokojenie niedokładnością informacji na temat tego, w jaki sposób uczestnicy projektu są przywracani ze stanu poza ciałem. Najwyraźniej instytut napotkał wiele problemów na tym etapie. McDonnell przypisuje to trudnościom w rozróżnianiu jednostek fizycznych i wymiarów poza czasem, gdy uczestnik znajduje się w stanie poza ciałem.

Jest to również widoczne w opisach uczestników, którzy według Monroe mieli częsty kontakt z istotami międzywymiarowymi, najczęściej reptilianami humanoidalnymi, które były opisywane przez uczestników jako złowrogie stworzenia ze względu na ich krokodyle cechy i szkicowane na podkładkach do rysowania.

Jak sam przyznał, sam Monroe również miał kilka spotkań z tymi istotami, które porównał wyglądem i formą do dinozaurów. Monroe zbierał materiały na temat tych stworzeń przez okres 35 lat. W trakcie tego procesu dyrektor instytutu dowiedział się, że stworzenia te istnieją w czwartym wymiarze, a także żywią się negatywnymi uczuciami ludzi. Według Monroe, stworzenia te są widoczne tylko dla osób o wyższej świadomości. Eksperyment Gateway, rewolucyjny jak na swoje czasy, był kontynuowany aż do lat 80-tych. Wielu twierdzi, że projekt nigdy nie został ukończony – i być może jest to prawda. Co tak naprawdę wiemy o strategiach i taktykach tajnych służb?

Od rozpoczęcia tego eksperymentu minęło ponad czterdzieści lat. Oznacza to, że technologia znacznie się poprawiła na przestrzeni lat, prawdopodobnie znacznie wykraczając poza nasze zrozumienie.

Najważniejszym wnioskiem, jaki możemy wyciągnąć, jest to, że istnieje znacznie więcej rzeczy poza naszym ograniczonym horyzontem świadomości, których doświadczymy tylko wtedy, gdy dosłownie uwolnimy naszą świadomość z klatki. Cała ludzkość żyje zamknięta jak chomik w klatce od tysięcy lat, wykonując swoje codzienne rundki na kole. Tylko wtedy, gdy ludzkość zdecyduje się opuścić klatkę na zawsze, będzie wolna – ale decyzja o tym może być podjęta tylko przez wyższą świadomość.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat