Artykuł ten, opublikowany po raz pierwszy w maju 2015 r., pokazuje nie tylko, że ISIS jest tworem amerykańskiego wywiadu, ale także potwierdza, że ​​projekt kalifatu został zaprojektowany w Waszyngtonie.

„Sądowa Straż (Judicial Watch) – od wielu lat uzyskuje poufne dokumenty rządowe Stanów Zjednoczonych poprzez wnioski o wolność informacji i procesy sądowe. Rząd właśnie przedstawił dokumenty Sądowej Straży w odpowiedzi na pozew o wolność informacji, który pokazuje, że Zachód od dawna wspiera ISIS. Dokumenty zostały napisane przez amerykańską agencję wywiadu obronnego 12 sierpnia 2012 r.… lata przed pojawieniem się ISIS na światowej scenie.

Oto zrzuty ekranu z dokumentów, a odpowiednie części wyróżniliśmy żółtym kolorem:

Dlaczego to jest ważne? Pokazuje, że ekstremalni muzułmańscy terroryści – salafiści , Bractwo Muzułmańskie i AQI (tj. Al-Kaida w Iraku) – zawsze byli „głównymi siłami kierującymi powstaniem w Syrii”. To weryfikuje dokładnie to co mówią alternatywne media już od lat: w Syrii nie ma umiarkowanych buntowników (i zobacz to , to i to ).

Nowo odtajniony dokument kontynuuje:

Tak, czytasz to poprawnie!

… Istnieje możliwość ustanowienia zadeklarowanego lub niezgłoszonego Księstwa Salafitów we wschodniej Syrii (Hasaka i Der Zor), i właśnie tego chcą siły wspierające opozycję , aby odizolować reżim syryjski….

Innymi słowy, mocarstwa wspierające opozycję syryjską – Zachód, nasi sojusznicy z Zatoki Perskiej i Turcja chciały islamskiego kalifatu, aby rzucić wyzwanie syryjskiemu prezydentowi Assadowi.

Jasne, najlepsi generałowie USA – i wiceprezydent  Joe Biden – powiedzieli, że najbliżsi sojusznicy Ameryki popierają ISIS. A amerykańskie media głównego nurtu wzywały do bezpośredniego wsparcia ISIS .

Ale odtajnione dokumenty DIA pokazują, że USA i Zachód wspierały ISIS od powstania jako sposób na izolację syryjskiego rządu. Zobacz to .

To wielka sprawa. Były oficer wywiadu antyterrorystycznego Armii Brytyjskiej i Policji Metropolitalnej oraz były oficer MI5 potwierdzają, że nowo wydane dokumenty są palącą bronią.

To wrak pociągu od dawna w budowie .

Artykuł: The Caliphate Project, Made in America. Declassified U.S. Government Documents Confirm the US Supported the Creation of ISIS, [globalresearch.ca] autor org.: Washingtons Blog , z dn. 26.10. 2019

Tłumaczenie: Ripsonar News


Trzeba pamiętać, że Edward Snowden mówił już o tym w 2013 roku co zostało ujawnione w dziennik „Gulf Daily News ” Bahrajnu. z 16.07.2014 r.

„Edward Snowden ujawnił, że wywiad brytyjski i amerykański oraz Mosad (izraelska agencja wywiadowcza) współpracowały ze sobą w celu utworzenia Islamskiego Państwa Iraku i Syrii (ISIS)”.

Snowden powiedział, że służby wywiadowcze trzech krajów stworzyły organizację terrorystyczną, która jest w stanie przyciągnąć wszystkich ekstremistów na świecie w jednym miejscu, stosując strategię zwaną „gniazdem szerszenia”. Wycieki ujawniły, że przywódca ISIS i duchowny Abu Bakr Al Baghdadi odbył intensywne roczne szkolenie wojskowe prowadzone przez Mosad, oprócz kursów z teologii i sztuki mowy.


Źródło: Ripsonar
32 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat