Rosyjski naukowiec twierdzi, że znalazł życie pozaziemskie na Wenus

Napisane przez Amon w październik - 15 - 2021

Według rosyjskiego naukowca Leonida Ksanfomaliti, na tym zdjęciu, wykonanym z rosyjskiej sondy, która wylądowała na Wenus w 1982 roku, możemy zobaczyć formę życia w kształcie skorpiona.

Instytut Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk opublikował serię zdjęć, wykonanych przez sondę Venera, która rzekomo pokazuje dowody na istnienie żywych organizmów na Wenus, jednym z najbardziej niegościnnych dla człowieka miejsc w Układzie Słonecznym. Wenus, druga planeta od Słońca, jest pod względem wielkości i struktury najbardziej podobną do Ziemi planetą w naszym Układzie Słonecznym. Jeśli chodzi o powierzchnię, to nie jest ona podobna do Ziemi.

Jest to najgorętsza planeta w Układzie Słonecznym, głównie z powodu jej atmosfery, która w 97 procentach składa się z dwutlenku węgla, gazu cieplarnianego zatrzymującego ciepło. Stała temperatura na Wenus wynosi 480 stopni Celsjusza, co jest temperaturą wystarczającą do stopienia ołowiu i jest nawet gorętsza od temperatury najbliższej Słońcu planety, Merkurego. Według wyjaśnień Leonida Ksanfomaliti, doktora nauk fizycznych i matematycznych z Instytutu Badań Kosmicznych, zdjęcia wykonane 30 lat temu ujawniają ruch niezwykle dziwnych obiektów na powierzchni Wenus.

NASA szybko zajęła się obaleniem tego odkrycia. Jak wyjaśniono, „dysk”, który widać poruszający się na powierzchni, to osłona obiektywu, a „skorpionopodobna istota” zaproponowana przez Ksanfomaliti to tak naprawdę „szum” na obrazie.

Ksanfomaliti uważa, że na zdjęciach widać istotę w kształcie skorpiona, dysk i „czarną klapę” poruszającą się przed kamerą pokładową sondy Venera 13.


Według doniesień rosyjskiej agencji informacyjnej, Ksanfomaliti wyjaśnił w artykule dla rosyjskiego czasopisma Solar System Research:

Wszystkie one 'pojawiają się, fluktuują i znikają.
Co jeśli zapomnimy o obecnych teoriach o nieistnieniu życia na Wenus, śmiało zasugerujmy, że cechy morfologiczne obiektów pozwoliłyby nam stwierdzić, że są to obiekty żywe – dodał.

Zdjęcia powierzchni Wenus wykonane przez radziecki moduł opadający Venera-13 w 1982 roku.

NASA twierdzi, że nie ma możliwości, aby cokolwiek mogło przetrwać na Wenus we współczesnych czasach. Jednak naukowcy nie wykluczyli, że kiedyś, w odległej przeszłości, Wenus mogła podtrzymywać życie, kiedy planeta ta miała gigantyczne oceany i być może życie, zanim 'efekt cieplarniany’ stworzył temperatury, które rządzą planetą dzisiaj. 'Obecne teorie sugerują, że Wenus i Ziemia mogły zaczynać podobnie. Na Wenus mogło być dużo wody, a na Ziemi mogło być dużo dwutlenku węgla’ – powiedział profesor Andrew Ingersoll z Caltech w artykule opublikowanym w Astrobiology w 2004 roku.

Problem z nauką i naukowcami poszukującymi życia pozaziemskiego polega na tym, że ludzkość wierzy, iż aby życie mogło istnieć w innym miejscu w Układzie Słonecznym lub we wszechświecie, planeta powinna mieć podobny klimat i warunki do tych panujących na Ziemi.

Co jeśli gdzie indziej, być może na Wenus, istnieją żywe istoty, które potrzebują palących temperatur, aby przetrwać, istoty, które mogą oddychać dwutlenkiem węgla i nie mogą przetrwać z wodą lub tlenem. Aby móc bardziej adekwatnie poszukiwać życia pozaziemskiego, musimy zmienić warunki i wzorce życia pozaziemskiego.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

3 komentarze jak na razie.

  1. elektron pisze:

    Cyt:”NASA twierdzi, że nie ma możliwości, aby cokolwiek mogło przetrwać na Wenus we współczesnych czasach.” – i to mowia osoby nazywajace siebie naukowcami.

  2. Chodziło to, że tyle CO2 na Wenus może być śladem życia, Co2 to gaz będący produktem oddychania komórkowego, na Ziemi życie poszło w fotosyntezę, stąd tlen, na Wenus w chemosyntezę, wenusjańskie organizmy pobierają inne gazy wulkaniczne jak amoniak, chlor, siarkowodór, robią z nich związki organiczne. Linki w komentarzach nie wchodzą. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat