Samozwańczy światowi liderzy naciskają na „Wielki Reset”

Napisane przez Amon w lipiec - 11 - 2020

Wiele czołowych postaci politycznych wzywa do „wielkiego nowego startu” kapitalizmu. Ma zostać wprowadzony system socjalistyczny, który obejmie cały świat. Jeśli ten plan zostałby wdrożony, wolność całej ludzkości byłaby zagrożona. Pandemia COVID-19 doprowadziła do niszczycielskich skutków ekonomicznych, których nigdy wcześniej nie widziano. Na całym świecie miliony ludzi straciło pracę, tysiące przedsiębiorstw zostało zamkniętych, a podróżowanie zostało ograniczone.

Stany Zjednoczone nie doświadczyły tak wielkiej katastrofy gospodarczej od czasów Wielkiego Kryzysu. Ale depresja ekonomiczna jednego człowieka może być „złotą szansą” innego człowieka. Książę Karol powiedział to niedawno na spotkaniu, na którym przywódcy mówili o „wielkim restarcie” światowej gospodarki.

Dla Karola i innych potężnych przywódców międzynarodowych obecny chaos gospodarczy jest szansą na przekształcenie narodów na całym świecie. Bo zdesperowane populacje są teraz „bardziej otwarte na wielkie wizje zmian”.

„Mamy doskonałą okazję, aby zrobić coś dobrego z tego kryzysu – jego bezprecedensowe fale uderzeniowe mogą sprawić, że ludzie będą bardziej otwarci na wielkie wizje zmian”, powiedział Charles. „Jest to szansa, której nigdy wcześniej nie mieliśmy i możemy już nigdy nie mieć.” Oczywiście, że ma rację. Obecna sytuacja jest tak chaotyczna, że praktycznie wszystko jest możliwe, łącznie z całkowitą transformacją kapitalizmu. I tego właśnie chce Charles i jego sojusznicy. Na wirtualnym spotkaniu zorganizowanym w czerwcu przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) zebrali się światowi przywódcy, w tym książę Karol. Spotkanie poświęcone było „Wielkiemu wznowieniu” kapitalizmu.

Wśród osób, które wygłosiły przemówienie na posiedzeniu lub które później głosowały za przyjęciem planu, był Ma Jun, przewodniczący Green Finance Committee w Chińskim Towarzystwie Finansów i Bankowości oraz członek Monetary Policy Committee w Chińskim Banku Ludowym; António Guterres, sekretarz generalny ONZ; potężni przywódcy związków zawodowych; działacze takich grup jak Greenpeace International; prezesi i prezesi dużych korporacji jak BP, MasterCard i Microsoft; oraz urzędnicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Wielu uczestników spotkania opowiada się za likwidacją obecnego systemu kapitalistycznego na świecie. Promują one również politykę socjalistyczną – taką jak podatki od nieruchomości, programy typu Green New Deal, krajowe gwarancje zatrudnienia i dochody rządu. Ale osobą, która najbardziej wyraziła wizję „Wielkiego Nowego Startu” jest Klaus Schwab, szef Światowego Forum Ekonomicznego i jeden z najbardziej gorących zwolenników projektu. „Każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny, musi uczestniczyć, a każda branża, od ropy i gazu po technologię, musi zostać przekształcona” – napisał Schwab w artykule opublikowanym na stronie internetowej WEF. „Krótko mówiąc, potrzebujemy 'Wielkiego Ponownego Początku’ kapitalizmu.

Powiedział on również, że „wszystkie aspekty naszych społeczeństw i gospodarek” muszą zostać „przekształcone”. „od edukacji do umów społecznych i warunków pracy”.

Oczywiście elity na Światowym Forum Ekonomicznym wiedzą, że pandemia COVID 19 nie będzie trwała wiecznie. Jak więc planują naciskać na tysiące urzędników rządowych i miliardy ludzi, aby zgodzili się na ich wizję wielkiego globalnego wznowienia? Zwracając się ku innemu „kryzysowi”: zmianie klimatu. W licznych prezentacjach prelegenci podczas czerwcowego wydarzenia WEF wykorzystywali zmiany klimatyczne i zrównoważenie środowiskowe jako podstawowe uzasadnienie dla trwałego przeglądu gospodarczego na świecie.

„Zagrożenie zmianami klimatu jest raczej stopniowe – ale jego rzeczywistość, która jest niszcząca dla wielu ludzi i ich środków do życia na całym świecie, ma jeszcze większy wpływ niż COVID-19”, powiedział książę Karol.

Tak samo przerażające, jak to wszystko może brzmieć dla tych z nas, którzy opowiadają się za wolnymi rynkami i prawami własności, najgorsze dopiero przed nami. Podczas czerwcowego wydarzenia Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że „Wielki Nowy Start” będzie głównym tematem następnego dorocznego spotkania w Davos. Wysoce wpływowe Forum jest zaplanowane na styczeń 2021 roku. Na spotkaniu w Davos, potężni liderzy biznesu, urzędnicy państwowi, aktywiści i naukowcy będą promować „Wielki Nowy Start” i koordynować masową globalną kampanię na rzecz rozwoju programu wraz z główną młodzieżową organizacją aktywistów o nazwie Global Shapers Community. Global Shapers jest obecny w 400 miastach na całym świecie i ma bliskie powiązania z radykalnym projektem Climate Reality Project Ala Gore’a, który przeszkolił już ponad 1300 osób w zakresie aktywizmu klimatycznego. Gore, który zasiada w radzie powierniczej Światowego Forum Ekonomicznego, ma ogromną sieć własnych działaczy klimatycznych – Korpus Przywództwa Rzeczywistości Klimatycznej (ang. Climate Reality Leadership Corps). Sieć mogłaby być również wykorzystana do promowania „Wielkiego Nowego Startu”, zwłaszcza w przypadku strajków i protestów. Liderzy Realizacji Klimatu odegrali kluczową rolę w „strajkach klimatycznych”, które miały miejsce na całym świecie w 2019 r. W wywiadzie dla programu telewizyjnego NBC „Today” z 19 czerwca, Gore opowiedział się za „Wielkim Nowym Starcie”. To uczyniło z niego pierwszą znaną osobistość polityczną w USA.

Ale Gore nie jest sam. John Kerry, współprzewodniczący „Climate Change Task Force” Joe Bidena, również prowadził kampanię na rzecz „Wielkiego Nowego Startu”, a nawet zachęcał Światowe Forum Ekonomiczne do kontynuowania tych wysiłków.

„To wielki moment,” powiedział Kerry. „Światowe Forum Ekonomiczne (…) będzie musiało naprawdę przewodzić w udoskonalaniu „Wielkiego Nowego Startu”, aby poradzić sobie ze zmianami klimatu i nierównościami ujawnionymi w wyniku COVID-19. Ponieważ Gore i Kerry już aktywnie promują „Wielki Reset”, to tylko kwestia czasu, zanim stanie się on ważną częścią platformy lewicy na rok 2020 i kolejne lata – i być może także kandydata na prezydenta Bidena. Jest to niezwykły i niebezpieczny moment dla wolności, zarówno w USA, jak i na całej planecie. Rządy nie tylko wykorzystały pandemię COVID 19 do zwiększenia swojej władzy, ale także światowi przywódcy planują teraz radykalne jej rozszerzenie w nadchodzących latach poprzez reformy „Great New Start”.

Jeśli nie powstrzymamy tego radykalnego kroku w kierunku kolektywizmu i zdziesiątkowania kapitalizmu, globalny ruch wolnościowy może nigdy nie wyzdrowieć.

Wniosek

Wyobraźmy sobie, że żyjesz w świecie, który mówi ci, że jest demokracją – a nawet możesz w to uwierzyć – ale w rzeczywistości twoje życie i los są w rękach jakichś ultra bogatych, ultra silnych i nieludzkich oligarchów. Można ich nazywać tak zwanym Głębokim Stanem albo po prostu Bestią lub czymkolwiek innym, co jest ciemne lub niezrozumiałe – to nie ma znaczenia. Są mniejszością mniej niż 0,0001%. Z braku lepszego określenia, nazwijmy ich na razie „nieznanymi osobnikami” Te niejasne jednostki, które rządzą naszym światem, nigdy nie zostały wybrane.

Stworzyli oni struktury lub organizacje bez formy prawnej. Są one całkowicie niezgodne z prawem międzynarodowym. Oni są pionierami dla bestii. Być może istnieje kilka konkurujących ze sobą bestii. Ale mają one ten sam cel: nowy światowy porządek (NWO lub OWO).

W końcu to gospodarka finansowa lub zadłużeniowa kontroluje wszystko. Neoliberalny bandytyzm Zachodu stworzył system, w którym polityczne nieposłuszeństwo może być karane uciskiem gospodarczym lub całkowitą kradzieżą dóbr narodowych na terytoriach międzynarodowych. Wspólnym mianownikiem systemu jest (wciąż) wszechobecny dolar amerykański. Dominacja tych niejasnych, niewybieralnych jednostek staje się coraz bardziej widoczna. My, ludzie, uważamy to za „normalne”, że to oni tu rządzą. Staliśmy się stadem posłusznych owiec. Bestia stopniowo i spokojnie przejęła władzę. Nie zauważyliśmy tego. Jest to taktyka salami: odcinasz kawałek po kawałku, a kiedy salami znika, okazuje się, że nic ci nie zostało, że twoja wolność, twoje prawa obywatelskie i prawa człowieka znikły.

Jesteśmy zniewoleni przez bestię. Bestia decyduje o boomie lub bankructwie naszych gospodarek, o tym, kto powinien być zakuty w kajdany przez dług, kiedy i gdzie powinna wybuchnąć pandemia, oraz o warunkach przetrwania pandemii, na przykład ograniczeniach społecznych. I na domiar złego – narzędziami, których bestia używa bardzo sprytnie, jest malutki, niewidzialny wróg, zwany wirusem, oraz ogromny, ale i niewidzialny potwór, zwany strachem.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

 

0 Udostępnień

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. […] dyktaturze kształtującej się na świecie w celu wprowadzenia „Wielkiego Resetu” (1,2,3,4,5) o który pisałem już niejednokrotnie. W składzie World Freedom Alliance znajdują się […]

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat