W całej znanej historii naszej planety miało miejsce pięć masowych wymierań. Czy nastąpi szóste, które może doprowadzić do wyginięcia ludzkości?

Przyjrzyjmy się możliwym wydarzeniom, które najprawdopodobniej zniszczą ludzkość i być może lepiej zrozumiemy mentalność gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych. Szacuje się, że największe masowe wymieranie życia na Ziemi miało miejsce około 252 milionów lat temu. Nazwano je „Wielkim Umieraniem”, ponieważ zginęło 96 procent wszystkich gatunków morskich i około 70 procent wszystkich lądowych form życia. Naukowcy twierdzą, że planeta potrzebowała 10 milionów lat, aby się zregenerować. Dla większości ludzi jest to po prostu niewyobrażalne, ale to nie jest zła wiadomość. W rzeczywistości wielu naukowców twierdzi dziś, że jesteśmy na drodze do szóstego masowego wymierania, wydarzenia, które prawdopodobnie zabije większość ludzi.

Kontynuujemy nasze codzienne życie i nie mamy pojęcia, że w niedalekiej przyszłości wszystko może się skończyć bez ostrzeżenia. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jacy winowajcy mogą doprowadzić do takiego wymierania?

W dzisiejszych czasach istnieją pewne pewniki dotyczące wyginięcia ludzkości, a jednak te wydarzenia, które mogą doprowadzić do naszego upadku, są w jakiś sposób trzymane pod kontrolą lub, na szczęście dla nas, jeszcze się nie wydarzyły. Wybuchy wulkanów, wojna nuklearna, zmieniające się warunki środowiskowe, globalne pandemie i wiele innych mogą z łatwością nas zniszczyć. Istnieje kilka filmów, które dają nam przedsmak tego, co pociąga za sobą wyginięcie. „The Road”, „Children of Men”, „Armageddon”, „War Games” i „The Day After” to tylko kilka przykładów filmów, które pokazują nam nowe sytuacje, które zawsze prowadzą do tego samego rezultatu – upadku ludzkości.

Wojna nuklearna i opady

W 1945 roku Albert Einstein powiedział: „Uwolnienie energii jądrowej zmieniło wszystko oprócz naszego sposobu myślenia”. 75 lat później, w 2023 roku, kraje nadal gromadzą broń jądrową w ramach przygotowań do wojny nuklearnej. Jest mało prawdopodobne, by gatunek ludzki przetrwał wojnę nuklearną. Badania przeprowadzone przez czołowych światowych klimatologów przewidują, że poważna wojna nuklearna – zwłaszcza ta z użyciem strategicznej broni nuklearnej – stworzyłaby powojenne środowisko, w którym przez wiele lat byłoby zbyt zimno i ciemno, by uprawiać jakąkolwiek żywność. A każdy, kto myśli, że taki scenariusz jest niczym więcej niż scenariuszem, musi tylko spojrzeć na światowy arsenał nuklearny.

Federacja Amerykańskich Naukowców szacuje, że na początku 2022 roku w posiadaniu dziewięciu krajów – USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Chin, Izraela, Indii, Pakistanu i Korei Północnej – znajduje się łącznie 12 700 głowic nuklearnych.

Konflikty między tymi krajami mogą doprowadzić do wybuchu wojny nuklearnej. Jakakolwiek wojna nuklearna prowadzona przy użyciu nawet ułamka rozmieszczonych i stacjonujących arsenałów nuklearnych sprawi, że Ziemia stanie się praktycznie niezdatna do zamieszkania.

Wojna biologiczna i chemiczna

W porównaniu z bronią jądrową, broń biologiczna i chemiczna jest znacznie łatwiejsza do opracowania – i „uzbrojenia” – nawet przy ograniczonych zasobach. Istnieje długa historia rządów na całym świecie używających broni chemicznej przeciwko swoim wrogom, a nawet własnym obywatelom. Traktaty i prawa międzynarodowe to jedno, a zdolność ludzkości do znajdowania innowacyjnych sposobów na zabijanie się nawzajem to drugie.

Pandemie (a może raczej plandemie?)

Choroba koronawirusowa Wuhan (COVID-19) jest największą pandemią od stulecia. Rosnąca urbanizacja, gęstość zaludnienia i podróże międzynarodowe zwiększają ryzyko, że każda nowa choroba zakaźna stanie się poważną epidemią. Jednocześnie rośnie oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe, przez co infekcje stają się bardziej śmiertelne. Jest prawdopodobne, że globalne pandemie wystąpią w przyszłości, ale ich niebezpieczeństwo jest trudne do oszacowania. Naturalna pandemia, która zabije wszystkich, jest mało prawdopodobna, ale prawdopodobna. Jak dotąd żadna choroba nie miała odpowiednich cech, aby doprowadzić do wyginięcia ludzkości. Ale pandemie celowo wywołane przez ludzi poprzez inżynierię wirusów mogą być właśnie tym.

Na przykład technologia edycji genów CRISPR może być wykorzystywana do wyrządzania szkód, takich jak genetyczna modyfikacja ptasiej grypy, tak aby była przenoszona drogą powietrzną, powiedział dr Steve Luby, epidemiolog i dyrektor naukowy Stanford Center for Innovation in Global Health.

Wulkany

Erupcja superwulkanu może zagrozić globalnej cywilizacji, a nawet stanowić ryzyko egzystencjalne. Istnieje jeden procent szans, że w ciągu najbliższych 70 000 lat może dojść do niezwykle silnych erupcji wulkanicznych, które wywołają „wulkaniczną zimę”.

Planetarni zabójcy

Liczba asteroid i superkomet przelatujących przez kosmos jest ogromna, a wokół naszego Słońca mogą krążyć obiekty, o których ludzie nie wiedzą. Niektóre z tych obiektów czasami zderzają się z odległymi księżycami lub planetami, w tym z Ziemią. Zderzenie na poziomie gatunku spodziewane jest co 70 000 lat. Największe asteroidy bliskie Ziemi mają ponad kilometr średnicy, a zderzenie z nimi może doprowadzić do wyginięcia ludzkości. Mniejsze asteroidy nadal mogą doprowadzić do śmierci setek milionów ludzi, ale ludzie są coraz lepsi w ich śledzeniu.

Międzynarodowa Sieć Ostrzegania przed Asteroidami (IAWN) skatalogowała je i opracowała sposoby na ich odchylenie – i być może pewnego dnia im się to uda.

Słońce pożera Ziemię

Za około 800 milionów lat Ziemia nie będzie nadawać się do zamieszkania przez ludzi z powodu ekspansji Słońca. Około 6,5 miliarda lat później Słońce rozszerzy się tak bardzo, że zniszczy planetę w ognistym końcu.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl
Kategorie: Tajemnice Świata

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. b82 pisze:

    A co jeśli to jest cykliczne i ma związek z powracająca co 3600lat planeta Nibiru ? Co jeśli elity nie mówią tego społeczeństwu , bo po prostu jest to kolejny element układanki do ich chorych celów i planów ? (redukcja populacji do 500mln)
    Ludzie już zapomnieli o planecie X, a ona Fatkycznie istnieje , tyle ze jest widoczna tylko w podczerwieni. Wiele urządzeń z tą technologią w ostatnich latach zostało wycofanych.
    Cos tu może być na rzeczy …/ !

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat