Sekrety tajnych bractw z 19 stopnia wtajemniczenia

Napisane przez Amon w Czerwiec - 28 - 2019

Starożytność to naprawdę wielka tajemnica. Znajdujemy na kluli ziemskiej nieznane popotopowe budowle megalityczne, często towarzyszą im miejsca pochówku, lub bliżej nie rozpoznanych misteriów. Coś dziwnego działo się w zamierzchłej przeszłości. Pradawni ludzie nawiązywali kontakt z bogami, a nawet ze Stwórcą, czy robili to w obrębie mistycznych budowli ? Termin „mistagogia” był początkowo w użytku pośród greckich religii misteryjnych. Mistagogia to pojęcie religijne oznaczające wprowadzanie w misterium – duchową tajemniczą rzeczywistość.

W chrześcijaństwie jest ona określana jako wtajemniczenie chrześcijańskie: “Wtajemniczenie chrześcijańskie dokonuje się przez trzy sakramenty: chrzest, który jest początkiem nowego życia; bierzmowanie, które jest jego umocnieniem, i Eucharystię, która karmi ucznia Ciałem i Krwią Chrystusa, by przekształcić go w Niego.” Coś jakby podobnego występuje również w masonerii, gdzie mamy ryty i stopnie wtajemniczenia, które stanowią obrzędowość tajnych bractw cyrkla i węgielnicy.  Masoneria stworzyła też system wtajemniczeń (stopni), których przejście wiąże się z alegorycznym poznawaniem prawd metafizycznych i moralnych, po których często następuje, jak niektórzy to wyznają, kontakt z “kosmicznymi braćmi”, lub z duchami.

Duża część tajemnicy iluminatów pochodzi z Biblii, do tego stopnia, że niektóre urywki Pisma Świętego moża symbolicznie czytać dopiero w momencie jeżeli osiągnie się wysoki stopień masońskiej inicjacji ! Aby to jakoś zaprezentować przedstawimy tu postać jednego z największych, jeśli nie największego masona – wszechczasów. Albert Pike (ur. 29 grudnia 1809, zm. 2 kwietnia 1891) z masonerią był związany od 1850 roku, w 1857 r. otrzymał 33 stopień, a w dwa lata później wybrano go Suwerennym Wielkim Komandorem Południowej Jurysdykcji. Był tak zaangażowanym w masonerię, że pozmieniał stare ryty i wymyślił nowe, co w roku 1872 zaowocowało wydaniem jego najbardziej znanej książki „Moralność i dogmaty” (ang.”Morals and Dogma„), poświęconej studiom i przemyśleniom na temat symboliki poszczególnych stopni swojego obrządku.

Albertowi Pike przypisuje się opracowanie w latach 1859-1871 planu dla trzech wojen światowych, a także co najmniej dwóch wielkich rewolucji, po których miał zapanować upragniony „Nowy Porządek Świata„, „Nowa Era” („Niu Ejdż„), wspomniany, wymyślony, albo przekazany w czasie misteriów spoza tej rzeczywistości, jeszcze wcześniej, przez założyciela bawarskiego zakonu Iluminatów, Adama Weishaupta. Weishaupt wierzył, że książęta i narody znikną z powierzchni ziemi bez użycia przemocy, rasa ludzka stanie się jedną rodziną, a świat – siedzibą ludzi rozumnych. Albertowi Pike’owi postawiono zarzut satanizmu i promowania kultu Lucyfera, co na podstawie jego wypowiedzi jest ciężko udowodnić. Zacytujmy tu jego „kontrowersyjne” zapiski z „Moralność i Dogmaty”:

 

„Apokalipsa jest dla tych, którzy otrzymują dziewiętnasty stopień (wtajemniczenia – dopisek Argonauty), Apotezą tej wysublimowanej wiary, która odnosi się tylko do Boga i gardzi wszelkimi popisami i dziełami Lucyfera. LUCIFER, nosiciel światła! Dziwne i tajemnicze imię, które możesz nadać Duchowi Ciemności! Lucyfer, Syn poranka/jutrzenki! Czy to ten, który nosi Światło, a ze swymi sztuczkami oślepia słabych, bo tradycje są pełne zmysłowych, lub egoistycznych dusz? Nie wątpcie! Boskie objawienia i natchnienia: a natchnienie nie pochodzi ani z jednego wieku, ani z jednego wyznania wiary. Natchnieni byli również Platon i Filozof. Apokalipsa rzeczywiście jest książką tak niejasną jak Zohar. Jest napisana hieroglificznie z liczbami i obrazami; Apostoł często odwołuje się do inteligencji Wtajemniczonych. „Tu jest [potrzebna] mądrość.  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy!”, często powtarza po alegorii, lub wzmiance o liczbie. Święty Jan, ulubiony Apostoł i depozytariusz wszystkich Tajemnic Zbawiciela, nie napisał więc, aby zrozumiał go tłum.”.

Jak Państwo przeczytali, według masonów Apokalipsa świętego Jana jest dla ludzi z conajmniej 19 stopniem wtajemniczenia, tylko dla wybranych o głębokiej inicjacji ! Zanim państwo obejrzą proponowane tu ważne dwa filmy w tym temacie, warto tu jeszcze przypomnieć, że opinia Kościoła w ocenie masonerii jest jednoznaczna i nie uległa zmianie od 28 kwietnia 1738 r., gdy papież Klemens XII ogłosił bullę „In eminenti apostolatus speculo”. Jako pierwsza potępiła ona w ostrych słowach masonerię (działającą w swych nowożytnych strukturach od 1717 r.). Papież zabronił katolikom, pod karą klątwy kościelnej, należenia do masonerii i współpracy z nią pod jakąkolwiek postacią. Ten sąd Kościoła został później powtórzony ponad 400 razy przez Urząd Nauczycielski Kościoła (w tym w 14 encyklikach).

 

Źródło: www.innemedium.pl

[sg_popup id=”9518″ event=”inherit”][/sg_popup]
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat