Starożytna inżynieria: Megalityczne kamienie z Baalbek

Napisane przez Amon w Lipiec - 21 - 2021


Istnieją pewne starożytne miejsca na naszej planecie, które po prostu nie powinny były istnieć przed tysiącami lat. Niektórzy określają te prastare miejsca jako wynik “niemożliwej” starożytnej inżynierii. Jedną z najbardziej fascynujących zagadek dla archeologów w XXI wieku jest to, w jaki sposób starożytna ludzkość zdołała wydobyć, podnieść i połączyć ze sobą megalityczne bloki kamienne ważące od 10 do 200 ton.

Bez użycia zaawansowanych technologii, w jakim celu starożytne kultury na całym świecie budowały megalityczne miejsca, takie jak Puma Punku, Teotihuacan, Sacsayhuaman, Ollantaytambo i Baalbek?

Heliopolis w Baalbek – Górne kamienne rekonstrukcje zostały wykonane przez Rzymian, ale dolne 1000 ton kamiennych cegieł tworzących oryginalny fundament… tego nikt nie wie.


Czy to możliwe, że mieli oni w swoim posiadaniu zaginioną, zaawansowaną technologię, której my nie jesteśmy świadomi? Inżynierowie, architekci, a nawet archeolodzy pozostają zafascynowani osiągnięciami starożytnego człowieka. Jednym z najbardziej imponujących starożytnych miejsc na naszej planecie jest Baalbek. Położony na terenie dzisiejszego Libanu, w czasach rzymskich ten starożytny kompleks znany był jako Heliopolis, czyli miasto słońca.

Znalezione tu gigantyczne kamienne bloki są jedną z największych zagadek archeologii. Prawdziwy wiek tego świętego miejsca pozostaje głęboką tajemnicą dla naukowców.

Archeolodzy głównego nurtu mają mieszane uczucia co do tego miejsca i jego wieku. Większość badaczy uważa, że Baalbek był fenickim sanktuarium poświęconym bogu Baalowi, choć większość ludzi zgodzi się, że miejsce to zostało zbudowane przez Rzymian.

Prawda jest jednak taka, że nikt nie jest w stanie dokładnie określić, ile lat ma to miejsce. Wielu uważa, że Baalbek sięga dziesiątków tysięcy lat wstecz, a nawet prawdopodobnie około 20 000 lat, co czyni go jednym z najstarszych miejsc na naszej planecie.

Ale wiek i historia Baalbek nie są jedynymi imponującymi cechami. Megalityczne bloki kamienne znalezione w tym miejscu wywołały podziw, zdumienie i kontrowersje, nie tylko w środowisku archeologicznym, ale także wśród ogółu ludności. Świątynia ku czci Jowisza stoi na platformie, która do tej pory pozostaje niewyjaśniona. Trilithon jest miejscem, w którym wszystkie mainstreamowe wyjaśnienia zostały rozbite. Trzy kolosalne bloki mierzące 22 metry długości, prawie 5 metrów wysokości i 3,5 metra szerokości są jedną z największych zagadek. Ich waga waha się między jednym a dwoma tysiącami ton. Jak starożytnym ludziom udało się wydobyć, przetransportować, podnieść i umieścić te megalityczne bloki kamienne tysiące lat temu, bez użycia nowoczesnej technologii?

Trzy bloki są umieszczone na rzędzie sześciu granitowych bloków, które mierzą 10 metrów długości i 4 metry wysokości, a ich waga szacowana jest na ponad 300 ton. Dzisiaj, współcześni inżynierowie mieliby problem z przetransportowaniem 50-tonowego bloku. Jednak starożytni ludzie zdawali się mieć sposób na transport bloków kamiennych o niewiarygodnych rozmiarach z wielką łatwością. Cały starożytny kompleks Baableb został zbudowany z ogromnych megalitycznych bloków, których waga waha się od 100 do 1500 ton każdy. Jak to możliwe, że starożytni ludzie zdołali przetransportować tak ogromne bloki kamienne, a następnie umieścić je tak, aby idealnie do siebie pasowały. Archeologia głównego nurtu nie ma o tym pojęcia!

Co więcej, precyzja znaleziona w Baalbek jest fascynująca i przypomina inne starożytne miejsca w Ameryce Południowej. Precyzja megalitów zapiera dech w piersiach; zostały one ułożone w taki sposób, że nie da się między nimi zmieścić ani jednej kartki papieru.

Ale co ciekawe, podobnie jak wiele innych starożytnych miejsc znalezionych na całym świecie, takich jak Puma Punku, Ollantaytambo, Teotihuacan, itp… budowa megalitów w Baalbek została gwałtownie przerwana w fazie budowy.

Niespodziewanie, w pobliżu, badacze odkryli inny ogromny kamienny blok częściowo zakopany o oszałamiających wymiarach: 19,6 metra długości, 6 metrów szerokości i około 5,5 metra wysokości. Naukowcy szacują, że waga tego ogromnego kamiennego bloku wynosi około 1650 ton, co sytuuje go jako największy znany kamienny blok wydobyty ze starożytności. Ale dlaczego starożytni budowniczowie wstrzymali jego budowę?

Ta tajemnica pozostanie z nami na bardzo długo.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat