Świadomość: Tajemnica energii życiowej

Napisane przez Amon w Październik - 2 - 2020

Energia życiowa, subtelny eter życiowy, którego wszystkie żywe istoty potrzebują tak samo jak pożywienia, zalewa świat. Niesamowity rozkwit i rozwój roślin na wiosnę wynika nie tylko ze światła słonecznego i metabolizmu, ale w dużej mierze opiera się na absorpcji energii życiowej. Starożytne dawne cywilizacje wiedzieli jak kontrolować tę moc. Również i w czasach nowożytnych władza ta została prawdopodobnie przywrócona do użytku fizycznego, chociaż jest to odrzucane jako przesąd przez oficjalne władze. I oczywiście również materialistyczna nauka przyrodnicza nie chce wiedzieć nic o siłach drobnego formatu i eterze.

Jednak w kręgach ezoterycznych istnienie i działanie energii życiowej jest znane i praktycznie wykorzystywane przez istoty żywe. W Indiach witalna siła nazywana jest praną, co można tłumaczyć między innymi jako oddech. Ponieważ poprzez oddech wchłaniamy w siebie siłę życiową.

W Biblii znajduje się opis, jak Adam jest formowany z gliny, a następnie tchnięto w niego życie. Jego eteryczne ciało jest więc wypełnione siłą życiową, a potem ożywa.

Energia życiowa jako subtelna siła tylko pośrednio rozwija swój wpływ na materię, dlatego jest ignorowana w światopoglądzie naukowym i odrzucana jako pseudonauka w świecie nauki. Podczas gdy w Azji jest wysoko ceniona za swoją życiodajną siłę, na przykład w Chinach czy Indiach, została na nowo odkryta w XX wieku. Należy wspomnieć o Wilhelmie Reichu, który nazwał tę energię energią orgoniczną i wykorzystywał ją głównie do uzdrawiania i kontroli pogody.

W Niemczech przed i w trakcie II wojny światowej przeprowadzano eksperymenty z energią vril. Zgodnie z wieloma doniesieniami, możliwe było wykorzystanie energii życia do technicznego wytwarzania energii elektrycznej za pomocą odpowiednich urządzeń elektromagnetycznych połączonych z pomieszczeniami próżniowymi. Rozwija też siły antygrawitacyjne, dzięki czemu możliwe było konstruowanie zupełnie nowych typów obiektów latających.

Jan van Helsing, na podstawie swoich epokowych prac “Secret Societies 3rd War of the Freemasons”, opowiada o różnych obiektach latających, zwanych Haunebu i Vril.

Jednak w okultystycznej wiedzy Zachodu, siła życiowa była oczywiście również ważnym pojęciem. W tajnych naukach, które również zostały podane do publicznej wiadomości w XX wieku, znajdują się ilustracje, jak można gromadzić energię życiową w organizmie poprzez oddychanie, i wykorzystywać ją nie tylko dla własnego uzdrowienia i zdrowia, ale również do realizacji odpowiednich życzeń. Warunkiem koniecznym do akumulacji energii życiowej w sobie jest trening sił koncentracji i wyobraźni, czyli medytacja. Jeśli ktoś doskonali się w opanowaniu energii życiowej, może wpływać i leczyć innych ludzi, i to na duże odległości.

Lecznicze siły energii życiowej nazywane są biomagnetyzmem, ponieważ organizm posiada pole elektromagnetyczne, a przekazywanie energii jest jak magnesowanie. To jest również sekret uzdrawiania. Niektórzy ludzie mają nadwyżkę energii życiowej od urodzenia, która jest najbardziej zauważalna na rękach. Uzdrowiciel przekazuje energię życiową do dotkniętych obszarów ciała i stymuluje je do uzdrowienia.

Rudolf Steiner użył terminu eter życiowy dla energii życiowej, ponieważ otacza nas on subtelnie i jest obecny wszędzie. Z odpowiednią wiedzą możemy sięgnąć do tego eteru i czerpać z niego moce. Jednak współczesna nauka nie chce o tym wiedzieć. Woli utrzymywać nas w przekonaniu, że na skraju wszechświata niewiarygodna seria zbiegów okoliczności najpierw wytworzyła życie, a potem duszę i ducha, ale to tylko kaprys sił natury. Z drugiej strony, istnieje doktryna stworzenia oraz otaczający nas świat duchowy i umysłowy, którego jesteśmy bardzo ważną częścią. Nie tylko nasze działania, ale także nasze myśli i uczucia współdziałają ze światem i przynoszą efekty, które jasno pokazują nam, jaka odpowiedzialność została nam powierzona.

Niestety, w religiach, a także w ezoteryzmie widzimy liczne aberracje, które z kolei wprowadzają ludzi w błąd i powodują wiele szkód. Tylko dzięki wiedzy i badaniu prawdziwych faktów ludzkość może uciec z tych ślepych zaułków. Hugo Palme oferuje opracowane instrukcje oraz seminaria na temat energii życiowej, w których szczegółowo omawia się praktykę i teorię.

W powieści Hugo Palme’a “A jednak dominuje światło” opisano, jak można manipulować ludzkością i jak można ją stłumić, a także jak ukrywa się jej tajną wiedzę, np. o energii życiowej i jej zastosowaniach.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat