Szef Mosadu komentuje politykę zabójstw w rzadkim wywiadzie

Napisane przez Amon w Październik - 31 - 2019

Yossi Cohen, szef Mossadu – głównej zewnętrznej agencji wywiadowczej Izraela – powiedział, że zezwolił na „więcej niż kilka” zabójstw podczas swojej kadencji i ostrzegł, że może być więcej. 57- letni Cohen, który objął dowództwo nad Mosadem w 2016 r., Rozmawiał w zeszłym tygodniu z Miszpaczą , magazynem skierowanym do ultraortodoksyjnych Żydów. Jego komentarze były szeroko omawiane przez izraelskie media w weekend.

Cohen został poproszony o odpowiedź na niedawne zarzuty rządu irańskiego, że Izrael współpracował z „krajami arabskimi” w celu zabicia generała Qassem Suleimani, szefa sił Quds, elitarnej jednostki paramilitarnej w Irańskim Korpusie Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC). Suleimani twierdził, że kilka osób zostało aresztowanych w zeszłym miesiącu w związku z rzekomym spiskiem. Powiedział także, że Izrael próbował zabić go i Hassana Nasrallaha, lidera libańskiej grupy Hezbollah w 2006 roku.

Szef Mossadu powiedział Mishpacha, że Suleimani „niekoniecznie popełnił jeszcze błąd, co postawiłoby go na prestiżowej liście celów zabójstwa Mosadu”. Jednak „doskonale wie, że zabójstwo nie jest niemożliwe”, ponieważ „infrastruktura, którą zbudował, stanowi poważne wyzwanie dla Izraela”, powiedział Cohen. Co się tyczy Nasrallaha, Cohen powiedział, że siłacz Hezbollahu „wie, że mamy możliwość go wyeliminować”. Zapytany, dlaczego Mosad nie skorzystał z tej opcji, Cohen powiedział, że wolał nie odpowiadać.

W odniesieniu do Hamasu, palestyńskiej grupy bojowników, która kontroluje Strefę Gazy, Cohen przyznał, że Mossad stał w szeregu zabójstw urzędników Hamasu na całym świecie w ostatnich latach. „Jeśli jest jeden cel, który eliminujemy bez wahania, to urzędnicy Hamasu za granicą. [Zakres ten] od lokalnych agentów po tych, którzy zarządzają zakupami broni skierowanej na Izrael ”, powiedział Cohen. Dodał, że w ostatnich latach miało miejsce „więcej niż kilka zabójstw”, ale Hamas nie przyznał się do wszystkich. „Wróg zmienił taktykę. Przypisywanie nam zabójstwa nie jest szybkie z własnych powodów ”, powiedział szef Mosadu.


Źródło: intelnews.org
Artykuł pochodzi z witryny: www.orwellsky.blogspot.com
3 Udostępnień
Kategorie: Tajne projekty

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat