Naukowcy ciągle napotykają na nowe pytania, na które nie znają odpowiedzi. Starożytne artefakty zaprzeczają wszystkiemu, co znamy i nie są zgodne z oficjalną wersją historii ludzkości. Chcemy, żebyś poznał 17 takich tajemniczych artefaktów.
1. Wydłużone czaszki
Archeolog Damian Waters i jego zespół odkryli trzy wydłużone czaszki w regionie La Paille na Antarktydzie, donosi Americanlivewire.com. Odkrycie to było całkowitym zaskoczeniem dla świata archeologii, ponieważ czaszki są pierwszymi ludzkimi szczątkami, które zostały odkryte na Antarktydzie i wierzono, że kontynent ten nigdy nie był odwiedzany przez ludzi przed współczesnością. „Po prostu nie możemy w to uwierzyć! Nie tylko znaleźliśmy ludzkie szczątki na Antarktydzie, znaleźliśmy wydłużone czaszki! Muszę się uszczypnąć za każdym razem, gdy się budzę, po prostu nie mogę w to uwierzyć! To skłoni nas do ponownego rozważenia naszego spojrzenia na ludzką historię jako całość!” – Podekscytowany wyjaśnia M. Waters Jak wiecie, wcześniej w Peru i Egipcie znaleziono wydłużone czaszki, co sugeruje, że starożytne cywilizacje zetknęły się z nimi na długo przed tym, jak powiedziano nam w podręcznikach historii. Ale to odkrycie jest absolutnie niewiarygodne. Pokazuje to, że tysiące lat temu istniały kontakty między cywilizacjami w Afryce, Ameryce Południowej i na Antarktydzie.
2. Olbrzymi ślad znaleziony w Afryce Południowej
Znajduje się on w pobliżu miasta Mpaluzi, niedaleko granicy ze Suazi. Szacuje się, że czas pozostawienia tego druku to co najmniej 200 milionów lat. Geolodzy byli zaskoczeni tym gigantycznym śladem, który ma około 120 cm długości. Mógłby to być jeden z najlepszych dowodów na to, że na Ziemi istniały giganty w zamierzchłych czasach. Nie dziwi więc, że ślad jest teraz w płaszczyźnie pionowej – wynika to z przesunięcia płyt tektonicznych. Jest kilka takich formacji w Indiach i Australii.
3. Kamienna płyta z Nepalu
Talerz Loladoffa nazywa się kamiennym naczyniem, którego wiek przekracza 12 tysięcy lat. Ten artefakt został znaleziony w Nepalu. Obrazy i wyraźne linie wyryte na powierzchni tego płaskiego kamienia, wielu badaczy zostało zepchniętych do idei jego pozaziemskiego pochodzenia. Czyż starożytni nie potrafili tak umiejętnie obrobić tego kamienia? Ponadto „talerz” przedstawia istotę bardzo podobną do obcego.
4.Figurki z Ekwadoru
Figurki bardzo przypominające astronautów znajdują się w Ekwadorze, ich wiek wynosi ponad 2000 lat.
5. Jaszczurki
Al-Ubeid, stanowisko archeologiczne w Iraku, jest prawdziwą kopalnią złota dla archeologów i historyków. Znaleziono tu dużą liczbę obiektów kultury Al-Obeidów, które istniały w południowej Mezopotamii w latach 5900-4000 p.n.e.. Niektóre ze znalezionych artefaktów są szczególnie dziwne. Dla przykładu, niektóre figurki przedstawiają figury stworzeń o głowach podobnych do jaszczurek. Sugerowano, że te statuetki są wizerunkami Obcych, którzy przybyli na Ziemię w tym czasie. Prawdziwa natura statuetek pozostaje tajemnicą.
6. Nefrytowe tarcze
W Starożytnych Chinach około 5000 r. p.n.e. duże kamienne dyski wykonane z jadeitu umieszczono w grobach miejscowej szlachty. Ich przeznaczenie, jak i metoda produkcji, jest wciąż tajemnicą dla naukowców, ponieważ jadeit jest bardzo trwałym kamieniem.
7. Dysk Sabu – nierozwiązana tajemnica egipskiej cywilizacji
Mistyczny starożytny artefakt, uważany za część nieznanego mechanizmu, został odnaleziony przez egiptologa Waltera Bryana w 1936 roku podczas wizyty w grobowcu Mastaba Sabu (3100 – 3000 p.n.e.). Miejsce pochówku znajduje się w pobliżu wsi Sakkara. Artefakt jest regularną okrągłą, cienkościenną płytą kamienną wykonaną z meta-aleuritu (metasilit w terminologii zachodniej), z trzema cienkimi krawędziami wygiętymi do środka i małą cylindryczną tuleją w środku. W miejscach, w których płatki krawędzi są wygięte w kierunku środka, koło tarczy jest kontynuowane z cienką okrągłą obręczą o średnicy około centymetra. Średnica wynosi około 70 cm, a kształt koła nie jest idealny. Tabliczka ta rodzi szereg pytań, zarówno o niezrozumiałe przeznaczenie takiego obiektu, jak i o sposób, w jaki został on wykonany, gdyż nie ma żadnej analogii. Całkiem możliwe, że pięć tysięcy lat temu płyta Saba miała jakąś ważną rolę. Dziś jednak naukowcy nie są w stanie określić jej dokładnego celu i skomplikowanej struktury. Pytanie pozostaje otwarte.
8. Cylindry zębate
Archeolodzy petersburscy znaleźli w Kamczatce skamieniałe metalowe cylindry zębate, które okazały się częściami mechanizmu. Ich wiek wynosi 400 milionów lat. Nie po raz pierwszy w tym regionie znaleziono starożytne artefakty. To znalezisko jest inkrustowane kamieniem, co jest zrozumiałe, ponieważ na półwyspie znajduje się wiele wulkanów. Analiza spektralna wykazała, że mechanizm jest wykonany z części metalowych, a wszystkie części datowano na 400 milionów lat! Twórczość ludzkich rąk, zamurowanych w skałach sprzed milionów lat, została ostatnio zignorowana. Rzeczywiście, odkrycie naruszyły powszechnie uznany fakt ewolucji człowieka, a nawet powstawania życia na Ziemi.
9. Wazon z przed 600 milionów lat i śrubą dotowaną na 300 milionów lat
Raport z niezwykle niezwykłego odkrycia został opublikowany w czasopiśmie naukowym w 1852 r. Było to tajemnicze naczynie o wysokości około 12 cm, z czego dwie połowy zostały znalezione po eksplozji w jednym z kamieniołomów. Ten wazon, z wyraźnymi obrazami kwiatów, znajdował się wewnątrz skały, w wieku 600 milionów lat. W obwodzie kałuskim znaleziono fragment kamienia, którego odłamki okazały się niezrozumiałe jak śruba o długości około 1 cm osadzona w skale. Odkrycie zostało zbadane w laboratoriach wiodących rosyjskich instytutów, muzeów i tylko znanych specjalistów. Szacunek jest jednoznaczny: śruba wbiła się w skałę w procesie jej twardnienia, stało się to 300 – 320 milionów lat temu.
10. Młot z Teksasu
W 1934 r. W Teksasie odkryto starożytny młot. Jego długość wynosiła 15 cm, średnica 3 cm, a podczas przechowywania w ziemi rękojeść młota zamieniła się w węgiel – wiek skały, w której został znaleziony, oszacowano na 140 milionów lat. Wciąż bardzo interesujący jest fakt, że młot jest wykonany z prawie czystego żelaza (97%) – nawet w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe.
11. Kolumna Kutubskaya
A następny artefakt może być podziwiany przez każdego – po prostu jadąc do Indii. Obok wieży Kutb Minar w Delhi wznosi się żelazna kolumna o wysokości 7,5 m.
Średnica jego podstawy wynosi 41,6 cm, do góry jest lekko zwężona – górna średnica wynosi około 30 cm. Ta kolumna waży 6,8 tony. Kto, kiedy i gdzie go stworzył – do dziś pozostaje tajemnicą.
Ale najciekawsza jest kompozycja kolumny. Składa się z 99,72% żelaza i tylko 0,28% to zanieczyszczenia. Na czarnej i niebieskiej powierzchni megalitu nie ma prawie żadnej korozji (tylko ledwo zauważalne plamy). Nie jest możliwe produkowanie żelaza o tej czystości, nawet przy użyciu nowoczesnych urządzeń.
12. Kamienna głowa z Gwatemali
Pół wieku temu, głęboko w dżungli Gwatemali, poszukiwacze znaleźli gigantyczny pomnik – kamienną głowę człowieka o ogromnych rozmiarach. Twarz przedstawiona na posągu miała piękne rysy, miał cienkie usta i duży nos, jego wzrok skierowany był w stronę nieba. Poszukiwacze byli bardzo zaskoczeni ich znaleziskiem: twarz miała wyraźne rysy białego człowieka i bardzo różniła się od każdej z przedhiszpańskich cywilizacji Ameryki Południowej. Znalezisko szybko przyciągnęło uwagę, ale też szybko o nim zapomniano, a informacje o pomniku opuściły karty historii. Naukowcy uważają, że cechy posągu przedstawiały starożytną cywilizację, która przed przybyciem Hiszpanów była o wiele bardziej zaawansowana niż miejscowi. Niektórzy sugerowali również, że głowa posągu miała również tułów. Niestety, prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się na pewno: głowa została użyta jako cel do szkolenia oddziałów rewolucyjnych, a jej cechy zostały zniszczone prawie bez śladu. Niemniej jednak, istniał gigantyczny kamienny posąg i nie ma powodu, by sądzić, że zdjęcie jest fałszywe. Więc skąd to się wzięło? Kto go stworzył? I dlaczego?
13. Shigirsky idol
W 1890 r. na wschodnim zboczu Środkowego Uralu, na północny zachód od Jekaterynburga, na torfowisku Shigir znaleziono bożka, który później otrzymał imię wielkiego Shigir.
Idol Shigir jest absolutnie unikalnym zabytkiem archeologicznym. Shigir Idol to najstarsza drewniana rzeźba na naszej planecie, wykonana w ósmym tysiącleciu p.n.e. – w epoce mezolitycznej, według analizy węgla wykonanej w 1997 roku. Ten archeologiczny cud został zachowany dzięki dwóm czynnikom. Po pierwsze, idol jest zrobiony z długo żyjącego modrzewia. Po drugie, w torfowisku znaleziono bożka, a torf, jako naturalny środek konserwujący, chronił go przed rozkładem. Jego wysokość po rekonstrukcji wynosi 5,3 metra.
Ciało idola jest pokryte różnymi wzorami geometrycznymi. Najciekawsze jest to, że takie znaki znajdują się w prawie wszystkich starożytnych kulturach, które kiedyś istniały na naszej planecie. Ale jakie informacje starali się przekazać przyszłym pokoleniom ludzie z kultur starożytnych, stosując znaki i symbole na ścianach w jaskiniach, w ich domach, na ubraniach, naczyniach, na statuetkach, biżuterii i idoli? Jaką wiedzą chcieli podzielić się ludzie z minionych tysiącleci? Dlaczego różne starożytne cywilizacje, które istniały na różnych kontynentach i w różnych czasach, mają absolutnie identyczne znaki i symbole?
14. Kamienne atomy starożytności?
Kolekcja Ashmolean Museum of Scotland zawiera pięć niezwykłych rzeźbionych kamiennych kul. Przeznaczenie tych obiektów jest trudne do wytłumaczenia archeologom. Są one wykonane z różnych materiałów – piaskowca i granitu. Kamienie pochodzą z okresu od około 3000 do 2000 r. p.n.e. W sumie, około 400 takich artefaktów znaleziono w Szkocji, ale pięć z nich, przechowywanych w muzeum, jest najbardziej niezwykłych. Jak widać na zdjęciu, powierzchnia kamieni ma dziwne, symetryczne wzory.
Większość kamieni ma taką samą średnicę 70 mm, z wyjątkiem kilku większych kamieni, których wymiary sięgają 114 mm średnicy. Liczba wypukłości na kamieniach waha się od 4 do 33, a niektóre powierzchnie wypukłe mają spiralne wzory. Pięć kamieni z Muzeum Aszmoleńskiego znajdowało się wcześniej w zbiorach Sir Johna Evansa, który uważał, że mogły one być użyte jako pociski do starożytnej broni. Jednak to wyjaśnienie nie wydaje się prawidłowe, ponieważ kamienie nie zawierają żadnych uszkodzeń. Sam kształt kamieni i ich złożoność sugeruje, że nie ma sensu wkładać tyle wysiłku w takie pociski.
Inne wersje obejmują wykorzystanie tych obiektów jako ładunku do sieci rybackich. Lub jako przedmioty rytualne, które dają ich właścicielowi prawo do głosowania w różnych obrzędach. Jednak wszystkie te wersje nie wyjaśniają, dlaczego konieczne było wykonanie kamieni o tak skomplikowanym kształcie. Jest jeszcze jedno możliwe wyjaśnienie. Może te kamienie są schematycznym przedstawieniem jąder atomów? Taki obraz atomów jest powszechnie stosowany w dzisiejszym świecie. Czy to możliwe, że osoba, która stworzyła te artefakty, posiadała głęboką wiedzę z zakresu chemii i mogła przedstawić różne struktury atomowe?
Przynajmniej sposób wykonania tych artefaktów nie pozostawia wątpliwości, że osoba wykonująca to była bardzo dobra w geometrii, mając dobre pojęcie o złożonych wielościanach. Uważa się jednak, że w epoce neolitu ludzie nie posiadali takiej wiedzy.
15. Dysk genetyczny
Dysk ten zawiera kilka obrazów procesów, które w normalnym życiu można oglądać tylko pod mikroskopem. Ten dysk, który ma 6000 lat, został znaleziony w dżungli Kolumbii. Tarcza ma 27 centymetrów średnicy i jest wykonana z materiału zwanego ołowiem lub radiolarytem, o takiej samej twardości jak granit. Jest jednak warstwowy i trudny do przetworzenia. Jednak z biżuteryjną dokładnością na obwodzie dysku – po obu stronach – przedstawia cały proces narodzin człowieka – od urządzenia organów rozrodczych mężczyzny i kobiety, moment poczęcia, wewnątrzmaciczny rozwój płodu przez wszystkie jego etapy – aż do narodzin dziecka. Wiele z tych procesów zostało zaobserwowanych przez naukowców przy pomocy odpowiednich urządzeń stosunkowo niedawno. Ale autorzy płyty mieli o tym doskonałe pojęcie.
Na dysku można zobaczyć obrazy mężczyzny, kobiety i dziecka, dziwność polega na tym, jak przedstawia się głowę osoby. Jeśli to nie jest stylistyczny obraz, to kim są te istoty?
Przy okazji, w Kolumbii znajduje się mało znana „Dolina Posągów” lub Park Archeologiczny San Augustin z setkami kamiennych posągów przedstawiających jakieś nierealne stworzenia. Myślę, że widać podobieństwo do obrazów na „dysku genetycznym”.
16. Tajemnicze odkrycia Eliasa Sotomayora
Jeden z najstarszych artefaktów został odkryty na wyprawie prowadzonej przez Eliasa Sotomayora w 1984 roku. W ekwadorskim łańcuchu górskim La Mana, w tunelu na głębokości ponad dziewięćdziesięciu metrów odkryto 300 kawałków kamienia. Dokładny wiek znalezisk nie jest obecnie możliwy do ustalenia. Jednak już wiadomo, że nie należą one do żadnej ze znanych kultur tego regionu. Symbole i znaki wyryte na kamieniu wyraźnie odnoszą się do sanskrytu, ale nie do jego późniejszej wersji, ale raczej do wcześniejszej. Wielu uczonych określiło ten język jako pra-sanskryt. Przed odkryciem Sotomayor sanskryt nigdy nie był kojarzony z kontynentem amerykańskim, a raczej był przypisywany kulturom Europy, Azji i północnej Afryki.
Wśród znalezisk była piramida z okiem i kamienna kobra. Kamienna piramida najbardziej przypomina kształtem piramidę w Gizie. Na piramidzie wycięto rzędy murów trzynastki. Na szczycie piramidy znajduje się obraz „wszechwiedzącego oka”. Tak więc, piramida, znajdująca się w La Mana, jest dokładnym obrazem znaku masońskiego, znanego większości ludzkości dzięki banknotowi dolarowemu.
Niezwykłe przedmioty
Kolejnym uderzającym znaleziskiem wyprawy Sotomayor jest wizerunek królewskiej kobry wykonanej z kamienia z wielką zręcznością i nie chodzi tu nawet o wysoki poziom sztuki starożytnych rzemieślników. Wszystko jest o wiele bardziej tajemnicze, bo w Ameryce nie ma królewskiej kobry. Jego siedliskiem jest wilgotny las deszczowy Indii.
Jednak jakość jego wizerunku nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że artysta osobiście widział węża. Tak więc albo obiekt z wizerunkiem węża na nim, albo jego autor musiał przenieść się z Azji do Ameryki przez ocean w czasach starożytnych, kiedy uważano, że nie ma takich środków transportu. Być może odpowiedź będzie w stanie zasugerować trzecie oszałamiające znalezisko Sotomayora. W odkrytym tunelu La Mana odnaleziono jednen z najstarszych globusów na Ziemi. Na dalekiej od idealnej skalistej kuli widnieje znane z czasów szkolnych kontury kontynentów.
Wiele konturów kontynentów niewiele różni się od współczesnych, planeta wygląda zupełnie inaczej od wybrzeży Azji Południowo-Wschodniej w kierunku Ameryki. Przedstawione są ogromne masy lądu, na których teraz rozpryskuje się tylko bezkresne morze. Nie ma żadnych wysp karaibskich ani półwyspu Floryda. Tuż poniżej równika na Oceanie Spokojnym znajduje się gigantyczna wyspa, mniej więcej takiej samej wielkości jak współczesny Madagaskar. Współczesna Japonia jest częścią olbrzymiego kontynentu rozciągającego się daleko na południe i docierającego do brzegów Ameryki. Pozostaje dodać, że odkrycie w La Mana wydaje się być najstarszą mapą na świecie. Inne znaleziska Sotomayora są nie mniej interesujące. W szczególności, znaleziono kolekcje trzynastu misek. Dwanaście z nich ma idealnie równą objętość, a trzynasta jest znacznie większa. Jeśli napełnimy 12 małych miseczek płynem po brzegi, a następnie osuszymy je do dużej, zostanie ona wypełniona dokładnie po brzegi. Wszystkie miski są zrobione z jadeitu. Czystość ich obróbki sugeruje, że starożytna technologia obróbki kamienia jest podobna do tej stosowanej w nowoczesnej tokarce.
Jak dotąd, odkrycia dokonane przez Sotom Major rodzą więcej pytań niż odpowiedzi. Jednak po raz kolejny potwierdzają one tezę, że nasze informacje o historii Ziemi i ludzkości są ciągle dalekie od doskonałości.
17. Artefakty z Terterii
50 lat temu, w 1961 r., W wiosce Terteria (Rumunia) archeolog Nicolae Vlassa odkrył trzy nadpalone gliniane tabliczki datowane na połowę VI tysiąclecia p.n.e. Terteriańskie tablice są najwcześniejszym pisemnym dowodem, będąc co najmniej tysiąc lat starszym od pomników pisma sumeryjskiego w Mezopotamii.
Odkrycie to pozostało praktycznie nieznane nawet po tym, jak podobne znaki znaleziono w innych regionach Bałkanów: Bułgarii (Karanovo, Grachanitsa), Grecji (brzegi jeziora Orestiada), Serbii, na Węgrzech, Ukrainie i w Mołdawii.
Tak więc w ostatnich dziesięcioleciach pojawiło się wiele argumentów na poparcie hipotezy o pojawieniu się pisarstwa piktograficznego w południowo-wschodniej Europie na długo przed sumeryjskim systemem pisarstwa w Mezopotamii.