Tajemnicze struktury piramid w Amazonii

Napisane przez Amon w Wrzesień - 15 - 2020

W 1976 r. satelita NASA Landsat orbitował wokół Ziemi, fotografując tajemnicze punkty w południowo-wschodnim Peru na 71 stopniach i 30 minutach długości geograficznej zachodniej w regionie Madre de Dios w Amazonii. Zdjęcie satelitarne, archiwizowane pod numerem C-S11-32W071-03, przedstawiało tajemniczą serię formacji w środku południowo-wschodniej dżungli Peru. Na zdjęciu satelitarnym pokazano struktury o symetrycznym rozstawie i jednolitym kształcie, które wyglądały jak rząd ośmiu lub więcej piramid w co najmniej czterech rzędach po dwie.

Ta dziwna formacja stała się znana jako Piramidy Paratoari, lub jak wielu badaczy później nazywało je Punkty Peru lub Piramidy Pantiacolla. Obraz satelitarny wprawił wszystkich w zakłopotanie czym one są?

Piramidy stały się bardzo popularne, zwłaszcza że uważa się, iż zaginione miasto Paititi znajdowało się gdzieś w tej okolicy. Prezes South American Explorers Club, Don Montague, napisał o tych tajemniczych strukturach w artykule opublikowanym w South American Explorer Journal, w którym opisał je jako nic innego jak dziwne formacje geologiczne.

Jednak wiele osób, które widziało obraz z satelity, nie było przekonanych do tekstu Montgue. Konstrukcja nie jest formacją geologiczną, ale sztuczną, twierdzą, że piramidy zostały najprawdopodobniej zbudowane przez dawno zaginioną starożytną cywilizację, która żyła w amazońskim lesie deszczowym tysiące lat temu. Rzekoma struktura, jak wielu twierdzi, została pochłonięta przez otaczający ją las deszczowy i jest pokryta tysiącletnią roślinnością.

Eksploracja piramid

Pomimo faktu, że domniemane struktury piramid znajdują się w odległej części amazońskiego lasu deszczowego, podjęto szereg wypraw w celu zbadania nie tylko domniemanych piramid, ale także regionu w poszukiwaniu zaginionego miasta Paititi. Zaginione miasto Paititi to legendarna, starożytna metropolia Inków, która podobno znajduje się gdzieś na wschód od Andów, w gęstych i odległych lasach deszczowych południowo-wschodniego Peru, północnej Boliwii lub południowo-zachodniej Brazylii. Przeprowadzono liczne ekspedycje w poszukiwaniu zaginionego miasta Paititi, a niektóre z nich szukały rzekomych piramid Paratoari. W latach 1984-2011 kilka wypraw było prowadzonych przez Gregory’ego Deyermenjiana, członka Klubu Odkrywców i peruwiańskiego odkrywcy. Obejmowały one dokumentację szczątków Inków w Mamerii, badanie i dokumentację petroglifów w Pusharo, badanie i dokumentację piramid Manu w Paratoari i innych.

Deyermenjian znalazł liczne odniesienia do osadnictwa Inków w regionie, w tym petroglifów, brukowanych dróg, platform i placów. Nie znalazł jednak żadnych jednoznacznych dowodów na to, że tajemnicze struktury odkryte przez satelitę NASA Landsat były sztucznymi strukturami.

Deyermenjian argumentował, że struktury te są naturalnymi formami piaskowca znanymi jako zarodniki ściętych grzbietów, które mogą przybrać kształt naturalnych piramid.

Od tego czasu, w latach 1999 i 2006, Deyermenjian odwiedził i sfotografował różne bardzo podobne miejsca w rejonie Río Timpía z fascynującymi olbrzymimi formacjami naturalnymi w kształcie piramidy.

“W 1996 r., nie mając jeszcze helikoptera, ponownie osiedliliśmy się w parnej dżungli Manu, na obszarze na południe od Pusharo, aby dotrzeć i przeprowadzić ostateczne badania” Piramid Paratoari “ośmiu pozornie równomiernie rozłożonych i nienaturalnie symetrycznych wzgórz, które od czasu ich odkrycia na zdjęciu satelitarnym NASA dwadzieścia lat temu, wywołały wiele spekulacji na temat ich pochodzenia i związku z Paititi… ”

Ale ludzie nadal są zdumieni tymi formacjami.

W 2001 r. francuski odkrywca Thierry Jamin zbadał teren Pantiacolli i podobno zbadał piramidy, dochodząc do wniosku, że są to rzeczywiście naturalne formacje. Jednak Jamin odkrył kilka artefaktów Inków w tym samym obszarze.

Zainteresowanie tym terenem i możliwość istnienia ” zaginionego miasta ” została odnowiona w 2001 roku, kiedy włoski archeolog Mario Polia, który przeszukiwał archiwa jezuickie w Rzymie, natknął się na raport misjonarza, który mówił o mieście Inków zwanym Paititi w tym rejonie. Nie znaleziono jeszcze rozstrzygającego dowodu na to, że to zaginione miasto.

W 2011 roku, w ramach filmu dokumentalnego “Tajemnica Inków“, odbyła się brytyjska wyprawa mająca na celu zbadanie piramid Paratoari z Kennethem Gawnem, Lewisem Knightem, Kenem Halfpennym, I. Gardinerem i Darwinem Moscoso.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

 

0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat