Tajemnicze drzwi starożytnej świątyni Padmanabhaswamy chronione są przez dwie masywne Kobry namalowane na drzwiach, które z kolei nie mają żadnych zawiasów, śrub czy zatrzasków. Mówi się, że za drzwiami ukryte są niewyobrażalne bogactwa, a otworzyć je może tylko bardzo doświadczony „Sadhu” posiadający wiedzę z intonacji „Garuda Mantra”.

Dla ciekawostki dodam, że Sadhu to hinduski wędrowny asceta, żyjący ściśle według zasad religii, często ze splecionymi włosami, zwanymi dźata. Dąży on swoim życiem do osiągnięcia wyzwolenia.

Wracając do tych tajemniczych drzwi. Uważa się, że drzwi świątyni Padmanabhaswamy ze względu na brak śrub, zatrzasków ani innych środków umożliwiających wejście – zostały zapieczętowane przez fale dźwiękowe z tajnego śpiewu zapomnianego w dawnych czasach.

Według hinduskich kapłanów, obecnie żaden człowiek nie jest zdolny do wykonania takiego śpiewu, który pozwoliłby otworzyć drzwi.

Świątynia pełna bogactwa.

Świątynia Padmanabhaswamy jest to wspaniała starożytna świątynia, która nosi tytuł najbogatszej instytucja i największego miejsca kultu. Jej szacunkowa wartość wynosi 22 miliardy dolarów nie licząc jeszcze klejnotów przechowywanych w sklepieniach podziemnych. Pozłacane powierzchnie to tylko kropla w morzu prawdziwego bogactwa świątyni.

Położona jest w Thiruvananthapuram, w Kerala, w Indiach. Świątynia Padmanabhaswamy posiada osiem podziemnych sklepień, z których tylko pięć zostało otwartych i odkrytych. Budowla została wspomniana kilka razy w literaturze z okresu „Sangam” (od roku 500 przed naszą erą do roku 300 naszej ery). Warto dodać, że świątynia jest jedną z 108 najważniejszych miejsc kultu zwanych „Divya Desams” zapisanych w tradycji  i jest gloryfikowana w skryptach Naalayira Divya Prabhandham. Najciekawsze jest to, że brakuje jakiejkolwiek wzmianki o historycznym zapisie, który mówiłby o dacie kiedy to świątynia Padmanabhaswamy została założona.

Wiele pozostawionych fragmentów literatury i poezji Sangam Tamil, a nawet późniejszych dzieł dziewiętnastowiecznych poetów-świętych, takich jak Nammalwar, odnoszą się do Świątyni, a nawet miasta, które mają ściany z czystego złota. W niektórych miejscach, świątynia i całe miasto są często uświęcane nawet jako złoto, a Świątynia jako Niebo.

Drzwi pełne tajemnic.

Jednak najbardziej imponującą i tajemniczą cechą świątyni jest potężny portal strzeżony prze dwie masywne kobry. Legendy mówią, że kto ośmieli się otworzyć drzwi, spotykają go katastrofalne skutki. Te tajemnicze drzwi są nazywane Izbą B.

Do tej pory odkrytych zostało sześć izb. W środku znaleziono diamenty, biżuterie, złote naczynia, bronie, figurki bogów i wiele innych a wartość wszystkich rzeczy wyceniono na 22 miliardy dolarów. Torby wypchane były po brzegi złotymi monetami pochodzącymi z całego świata.

Wielu ludzi spekuluje, że skarby Izby B wykraczają daleko poza materialistyczne bogactwa. Uważa się, że jeśli jakikolwiek „zwykły człowiek” próbowałby otworzyć drzwi w sposób innym niż sakralnym śpiewem „Garuda Mantra” zakończyłoby się to apokalipsą Indii a nawet i całego świata.

Mówi się, że Izba B świątyni może być otwarta tylko przez bardzo doświadczonego „Sadhu” posiadającego wiedzę o intonowaniu „GARUDA MANTRA”. Drzwi nie mogą być otwarte przez nikogo, a obecnie na świecie nikt nie dysponuje tak potężnym „SIDDHAPURSHAS” i wiedzą na temat „GARUDA MANTRA”.

Poza tajnym skarbcem, historyczne zapiski sugerują, że istnieje jeszcze jedna komora, zbudowana z grubych ścian wykonanych ze złota gdzie ukryty jest największy i niezbadany skarb całego świata.

Kara dla tych co otworzą.

Ponadto, jeśli spojrzymy na książkę zatytułowaną Travancore: Książka dla zwiedzających (1933) autorstwa Emily Gilchriest Hatch, znajdziemy relacje z osobami, które próbowały otworzyć tajemnicze drzwi. W 1931 r. pewna grupa próbowała wejść do tajnego pomieszczania. Wynik? Musieli ratować swoje życie, gdy weszli do pomieszczenia wypełnionego po brzegi śmiertelnie jadowitymi kobrami (podobna scena miała miejsce w Indiana Jones) Judi Slot Deposit Pulsa.

Dzisiaj Świątynia Padmanabhaswamy jest jednym z najbardziej chronionych miejsc na świecie. Na turystów czekają wykrywacze metali, stały  monitoring i ponad dwieście strażników, z których część wyposażona jest w ciężką broń.

Myślicie, że legenda mówi prawdę i rzeczywiście drzwi da się otworzyć w sakralny sposób? Czy jest to może historyjka mająca na celu przyciągnąć jak największą ilość turystów?


Źródło: www.forbes.com
Tłumaczenie: www.wisdomwanderer.pl
1 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat