Tajemniczy metalowy monolit znaleziony w pustynnym kanionie Utah

Napisane przez Amon w grudzień - 4 - 2020


Zagadkowy metalowy monolit został odkryty z helikoptera w odległej części amerykańskiego stanu Utah. Nie udało się jeszcze rozwikłać tajemnicy pochodzenia tego artefaktu. Według The Guardian pilot helikoptera i jego pasażerowie odkryli dziwny monolit w odległej części Utah, pośród czerwonych skał.

Konstrukcja, wysoka na około 3 metry, wydaje się tkwić w ziemi. Wykonana została z pewnego rodzaju metalu, którego blask mocno kontrastował z otaczającymi ją ogromnymi czerwonymi skałami.

„To była najdziwniejsza rzecz, na jaką natknąłem się tam w ciągu tych wszystkich lat lotu.”

Bret Hutchings, PILOT ŚMIGŁOWCA

Patrol autostradowy w Utah zamieścił w Internecie zdjęcia monolitu. Pilot helikoptera Bret Hutchings powiedział lokalnemu kanałowi informacyjnemu KSLTV: „To była najdziwniejsza rzecz, jaką napotkałem tam przez te wszystkie lata.”

https://twitter.com/i/status/1330191662518312962

Hutchings leciał w imieniu Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Utah, który pomagał urzędnikom ds. dzikiej przyrody w liczeniu owiec w południowym stanie. Według pilota, srebrzysty obiekt wydaje się być sztucznie stworzony i wygląda jakby był wkopany w ziemie.

„Zgaduję, że to jakiś nowofalowy artysta czy coś w tym rodzaju, albo ktoś, kto był wielkim fanem Odysei Kosmicznej 2001” – powiedział pilot helikoptera, kwestionując obce pochodzenie obiektu. Monolit i całe otoczenie przypomina słynną scenę z filmu Stanleya Kubricka z 1968 roku, w której grupa małp zderza się z gigantyczną płytą.

Zachowanie dwóch członków załogi, ubranych w kombinezony przypominające kostiumy science fiction, zmuszonych do wspinania się na ramiona w oczywistej próbie spojrzenia na prostokątny prostopadłościan, tylko potęgowało wrażenie.

„Naśmiewaliśmy się z tego, że gdyby jedno z nas nagle zniknęło, pozostali próbowaliby uciec” – mówi Hutchings..

Według The Guardian, owce kanadyjskie mieszkają w najbardziej odległych rejonach Utah i przeżywają w niekorzystnym klimacie. Obawiając się, że naukowcy-amatorzy zaginą podczas poszukiwania monolitu, załoga samolotu nie ujawniła jego dokładnej lokalizacji. Niektórzy obserwatorzy porównują monolit do deskowych rzeźb artysty Johna McCrackena.

Tymczasem Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Utah jest rzeczowy i przypomina, że nielegalne jest instalowanie konstrukcji lub dzieł sztuki bez pozwolenia w miejscach publicznych „bez względu na to, z jakiej planety pochodzisz”.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat