Christian politician and FPM founder Michel Aoun talks during a news conference in Beirut, Lebanon October 20, 2016. REUTERS/Mohamed Azakir

Prezydent Libanu Michael Aoun otrzymał podobno amerykańsko-izraelski dokument, w którym szczegółowo opisano plany stworzenia wojny domowej w Libanie z tajnymi operacjami pod fałszywą flagą (prowokacje) i możliwą inwazją Izraela.

W jaki sposób dokument znalazł się w rękach prezydenta Libanu, nie wiadomo. Dokument został ujawniony przez libańską stację telewizyjną  Al-Jadeed.

Dokument opisuje amerykańskie plany rozbicia libańskich sił bezpieczeństwa wewnętrznego, instytucji krajowej niezależnej od armii libańskiej. Plany zakładają, że Waszyngton zainwestuje 200 milionów dolarów w Siły Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISF) pod pozorem utrzymania pokoju. Faktycznie jednak inwestycje te (2,5 miliona $) mają doprowadzić do stworzenia konfliktu na tle religijnym przeciwko Hezbollahowi. Dokument stwierdza, że ​​ostatecznym celem jest destabilizacja kraju poprzez stworzenie wojny domowej w Libanie, która „pomoże Izraelowi na arenie międzynarodowej” . Stany Zjednoczone i Izrael planują to osiągnąć, wspierając „siły demokratyczne”, brzmiące niezwykle podobnie do tej samej strategi zastosowanej w Syrii, Libii, czy Wenezueli.

Zgodnie z dokumentem, chociaż „pełny wachlarz naszej siły ognia zostanie uwolniony”, nie przewiduje się  żadnych strat. Oczekują jednak, że wojna domowa „wywoła prośby” o interwencję izraelskich sił obronnych (IDF), na co Izrael się zgodzi, ale pokazując reakcję raczej jako przymus, grając skrajnie niechętny do angażowania się w wewnętrzne sprawy Libanu.

Dokument stwierdza, że Izrael odegra również ważną rolę, tworząc „ukryte fałszywe flagi” (prowokacje) w miarę postępów konfliktu. Być może te operacje obejmowałyby ataki chemiczne podobne do  ataków chemicznych na ludność cywilną w Syrii,  a nawet bezpośrednie ataki na libańskich lub izraelskich cywilów, by winić Hezbollah i uzasadnić międzynarodową interwencję.

Dokument przyznaje, że Stany Zjednoczone i Izrael będą potrzebować bezprecedensowej wiarygodności, aby to zrobić, a także, że armia libańska może być przeszkodą w ich realizacji. Jako legalna partia polityczna z członkami we wszystkich aspektach libańskiego społeczeństwa, Hezbollah ma już bowiem członków i sojuszników w całym ISF, jak również w armii.

Mike Pompeo organizuje spotkanie z libańskimi urzędnikami

Podczas spotkania z prezydentem Libanu, Michaelem Aounem, sekretarzem stanu USA, Mike Pompeo przedstawił ultimatum: zawierać Hezbollah lub spodziewać się bezprecedensowych konsekwencji.

Według  polityki zagranicznej Pompeo powiedział Aounowi, że jeśli nie uda mu się zrealizować niemożliwego zadania usunięcia Hezbollahu z instytucji rządowych i rozprawienia się z jego działaniami militarnymi, Liban powinien spodziewać się zakończenia pomocy USA, a nawet potencjalnych sankcji.

„Naród Libanu będzie wymagał odwagi, by stawić czoła przestępczości, terrorowi i groźbom Hezbollahu” –powiedział Pompeo.

Podczas obiadu Pompeo podobno ostrzegł libańskich urzędników, że sami są potencjalnymi celami sankcji, takich jak członkowie Wolnego Ruchu Patriotycznego, partia prezydenta Aouna, z większością poparcia ze strony libańskich chrześcijan.

Potencjalne sankcje będą prawdopodobnie skierowane najpierw przeciwko libańskiego ministerstwa zdrowia, które jest obecnie zarządzane przez wybranego członka partii politycznej Hezbollahu. Cywile w Libanie polegają na funkcjonującym Ministerstwie Zdrowia w zakresie subsydiowanych leków i ogólnej opieki medycznej, więc sankcje te spowodowałyby ogromne cierpienie całej ludności Libanu.

Plan wojny domowej wyszczególniony w dokumencie prawdopodobnie nie odniesie sukcesu zgodnie z planami USA. Libańskie siły bezpieczeństwa nie są jednorodną grupą. Członkowie Hezbollahu i ich chrześcijańscy sojusznicy zajmują wiele stanowisk nie tylko w ISF, ale w całej armii libańskiej i kilku gałęziach rządu. Libańska konstytucja i system polityczny wymagają, aby wszystkie sekty miały odpowiednią reprezentację w rządzie. W związku z tym potencjalna wyprodukowana wojna domowa prawdopodobnie skupi się na przepisaniu konstytucji libańskiej jako najwyższego priorytetu.

Nie jest jasne, czy personel Pompeo przedstawił Aounowi ten dokument jako zagrożenie przed spotkaniem. Jest jednak jasne, że Stany Zjednoczone i Izrael knują za zamkniętymi drzwiami, aby stworzyć konflikt religijny w społeczeństwie libańskim i jego demokratyczny proces polityczny, podobny do działań w Syrii, Libii, Jemenie, Wenezueli, Iranie itp.

Artykuł: Secret Document Reveals Plans For Civil War In Lebanon, Israeli False Flags, & Invasion Autor: Randi Nord dla GeopoliticsAlert.com,

Tłumaczenie: Ripsonar News

2 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat