Tajny plan USA. “Projekt A119” mógł zabić miliony ludzi

Napisane przez Amon w Grudzień - 5 - 2019

Amerykański rząd mógł na wieki odwrócić bieg historii i poważnie zagrozić całej ludzkości. Szczegóły tajnego planu, który przewidywał wysadzenie Księżyca, zdradza dailymail.co.uk.

Fot. Thinkstock

“Projekt A119”, bo taki przydomek miał sekretny plan, który opracowywano w latach 50. XX wieku, przewidywał zdetonowanie bomby atomowej na Księżycu. Akcję planowano w samym środku Zimnej Wojny toczonej między USA i Związkiem Radzieckim.

Choć rewelacje brytyjskiej prasy wydają się być nieprawdopodobne, niedawno odkryte dokumenty wskazują, że plany zniszczenia Księżyca były zaawansowane.

Opisano je szczegółowo w tajnym projekcie “A Study of Lunar Research Flights” stworzonym przez astronoma Carla Sagana i fizyka Leonarda Reiffela.

Dwaj badacze planowali, że ładunek atomowy zostanie wystrzelony z nieznanego miejsca na ziemi i po pokonaniu blisko 400 tys. kilometrów wybuchnie po zderzeniu z Księżycem. Naukowcy rozważali też użycie innej bomby, jednak po badaniach okazało się, że ładunek wodorowy byłby zbyt ciężki do transportu.

Zgodnie z przewidywaniami, które ujawnił teraz biograf Sagana, wybuch na Księżycu byłby doskonale widoczny z powierzchni Ziemi. To o tyle ważne, że takie działanie pozwoliłoby zastraszyć Związek Radziecki i doprowadzić do zwycięstwa w Zimnej Wojnie. Taki miał być główny cel USA.

Dlaczego więc nie zdecydowano się na realizację planu? Jak czytamy w serwisie dailymail.co.uk, ten scenariusz był niezwykle niebezpieczny dla całej ludzkości. Według ówczesnych władz, a także badań naukowców, wysadzenie bomby atomowej na Księżycu doprowadziłoby do śmierci milionów ludzi, a dodatkowo zanieczyściło księżyc materiałami radioaktywnymi.

Agencja Associated Press, która szczegółowo badała sprawę, nie dowiedziała się niczego więcej. Amerykańska armia odmówiła bowiem komentarza.

Co ciekawe, jeden z twórców projektu, Carl Sagan, w późniejszych latach był jednym z najbardziej znanych amerykańskich astronomów. W pracy naukowej zajmował się poszukiwaniem pozaziemskiej inteligencji, ale zasłynął również jako autor książek, a na podstawie jego powieści nakręcono film “Kontakt” z Jodie Foster w roli głównej. Zmarł w 1996 roku.

Drugi z autorów projektu, fizyk Leonard Reiffel, o planach wspomniał już kilkanaście lat temu w wywiadzie dla czasopisma “Nature”. Nie chciał jednak zdradzać szczegółów pracy naukowców.

(dailymail.co.uk/Onet,GK)


1 Udostępnień
Kategorie: Tajne projekty

jedna odpowiedz jak na razie.

  1. adrian pisze:

    ksiezyc jest zyroskopem ziemi czyli stabilizatoem. bez ksiezyca wylaly by sie oceany a pogda zmieniala by sie z zimy na latow ciagu dnia i bieguny tak samo

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat