Czy czaszki z Paracas są brakującym ogniwem w pochodzeniu ludzkości? Czy należą one do gatunku, który nie pochodził z Ziemi? A może są one tylko kolejnym przykładem deformacji czaszki?

Enigmatyczne czaszki z Paracas są z pewnością jednym z najbardziej zagadkowych odkryć w historii. Odnalezione głęboko na pustynnym półwyspie Paracas, na południowym wybrzeżu Peru, w jałowym krajobrazie peruwiański archeolog Julio Tello natknął się w 1928 roku na złożone i wyrafinowane cmentarzysko. To, co tam znalazł, może zmienić wszystko, co wiemy o historii ludzkości.

Choć sceptycy nie są przekonani co do czaszek z Paracas, wiele osób uważa, że mogą one wskazywać nie tylko na brakujące ogniwo w pochodzeniu człowieka, ale także na zupełnie nowy gatunek, który nie pochodzi z Ziemi.

To nauka zadecyduje, kto ma rację.


Oto 10 interesujących faktów na temat enigmatycznych Czaszek z Paracas, zbioru kontrowersyjnych szczątków, które na zawsze zmieniłyby sposób, w jaki patrzymy na naszych przodków i nasze pochodzenie:

 • Ciała w grobowcach miały jedne z największych wydłużonych czaszek, jakie kiedykolwiek odkryto na naszej planecie.
 • Peruwiański archeolog odkrył ponad 300 tajemniczych czaszek, których wiek szacuje się na co najmniej około 3000 lat.
 • Niektóre plemiona Ameryki Południowej „wiązały czaszki niemowląt” w celu zmiany ich kształtu, co prowadziło do drastycznego wydłużenia czaszki, która przypominała wszystko, tylko nie zwykłych ludzi.
 • Poprzez wywieranie stałego nacisku przez długi okres czasu przy użyciu kawałków drewna, starożytne plemiona osiągały deformację czaszki, którą można również znaleźć w starożytnych kulturach z Afryki.
 • Podczas gdy ten rodzaj deformacji czaszki zmieniał jej kształt, nie zmieniał rozmiaru, wagi ani objętości czaszki, wszystkie te cechy są charakterystyczne dla zwykłych ludzkich czaszek.
 • Czaszki z Paracas są o co najmniej 25% większe i do 60% cięższe niż czaszki zwykłych ludzi.
  Nie tylko różnią się one w wadze, czaszki Paracas są również strukturalnie różne i mają tylko jedną płytę ciemieniową, podczas gdy zwykli ludzie mają dwie.
 • Pięć próbek czaszek z Paracas zostało wysłanych do badań genetycznych. Próbki, które składały się z włosów, zębów skóry i niektórych fragmentów kości czaszki dały niesamowite szczegóły, które podsyciły tajemnicę otaczającą te anomalne czaszki. Laboratorium genetyczne, do którego wysłano próbki, nie zostało poinformowane o pochodzeniu czaszek, aby uniknąć „wpływania na wyniki”. Mitochondrialne DNA, które jest dziedziczone po matce, wykazało mutacje, które nie były znane żadnemu człowiekowi, zwierzęciu naczelnemu czy zwierzęciu żyjącemu na Ziemi.
 • Mutacje obecne w próbkach czaszek z Paracas sugerują, że badacze mieli do czynienia z zupełnie nową „istotą człekopodobną”, bardzo odmienną od Homo sapiens, neandertalczyków czy Denisowian.
 • Według Briena Foerstera, „posiadała ona mtDNA (mitochondrialne DNA) z mutacjami nieznanymi u żadnego znanego dotychczas człowieka, naczelnego czy zwierzęcia.”
 • Genetyk, który brał udział w badaniu powiedział: „czaszki z Paracas były tak biologicznie różne, że byłoby niemożliwe, aby ludzie mogli się z nimi krzyżować”. „Nie jestem pewien, czy będzie to nawet pasować do znanego drzewa ewolucyjnego”.

Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz • Facebook

Szukaj temat