Twarz Antarktydy, czyli masywna struktura pochowana pod lodem

Napisane przez Amon w Marzec - 30 - 2020

Zrzut ekranu rzekomej twarzy na Antarktydzie. Źródło obrazu: Google Earth.

Roszczenia sugerujące, że na Antarktydzie kryje się masywna twarz ukryta pod lodem, rozprzestrzenia się coraz szybciej. Na przestrzeni lat wiele gazet donosiło o wielu dziwnych rzeczach na całym świecie. Od piramid na Antarktydzie po rozbite UFO i tajne bazy obcych i rządowych. Innymi słowy, Antarktyda stała się repozytorium teorii spiskowych, skłaniając wielu ludzi do spekulacji na temat prawdziwej natury zamarzniętego kontynentu. Jedną z najbardziej znanych teorii spiskowych dotyczących Antarktydy są rzekome, supermasywne, pokryte śniegiem piramidy czające się „na widoku”. Te rzekome struktury – które geologowie twierdzą, że są niczym więcej niż formacjami naturalnymi – są uważane za pozostałości bardzo starożytnych cywilizacji, które zamieszkiwały Ziemię przed powstaniem naszej „cywilizacji”.

Oczywiście fizyczne dowody potwierdzające ideę piramid na Antarktydzie nie istnieją, prawdopodobnie dlatego, że są niczym więcej niż górami i istnieje wiele innych naturalnych formacji na całym świecie, które wielu ludzi myli z rzeczywistymi piramidami stworzonymi przez człowieka. Niemniej ludzie pisali o nich i mówili o nich od lat.

Olbrzymia twarz Antarktydy

Ludzie znaleźli teraz nową rzecz do rozmowy. Wielka twarz. I nie tylko gigantyczna twarz, ale masywna obca twarz, która według niektórych teorii została pozostawiona przez niezwykle zaawansowaną cywilizację kosmitów, która najwyraźniej ich czciła. Krzywiąca się twarz znaleziona dzięki Google Earth podobno została wyrzeźbiona w odległym regionie na południowo-wschodniej Antarktydzie, dodając ją do listy anomalii na zamarzniętym kontynencie.

Zdjęcie satelitarne zostało po raz pierwszy udostępnione przez konto na Instagramie znane z promowania rzekomych filmów o UFO . UFO_Scandinava załadował film pokazujący mężczyznę powiększającego i pomniejszającego zrzut ekranu satelitarnego z Google Earth.

Obszar, w którym znajduje się rzekoma „gigantyczna twarz”, ma dziwnie ukształtowany kształt, sprawiając wrażenie, że wszystko pod nią ma oczy, nos i usta. Obraz został w końcu przechwycony przez inny kanał UFO / Conspiracy, tym razem na YouTube, nazwany trzecią fazą. Administratorzy kanału uważają, że supermasywna twarz to jakaś bardzo starożytna struktura, być może nawet megastruktura pozostawiona przez dawno minioną cywilizację. Może to być coś, co pozostało po starożytnych cywilizacjach, które zamieszkiwały Antarktydę w przeszłości?

Przyspieszone topnienie lodu na kontynencie ujawnia struktury, które od niepamiętnych czasów pozostają ukryte przed ludzkością.Wielu ludzi jest przekonanych, że teoretycy spiskowcy są w coś zaangażowani. Wśród wielu komentatorów na YouTube jeden użytkownik napisał, że twarz lub cokolwiek to jest, nie jest naturalna i że natura naprawdę nie jest w stanie tworzyć takich rzeczy. W rzeczywistości komentator twierdzi, że twarz przypomina Wikinga i że ma metalowy hełm wyraźnie widoczny na czubku głowy. Inni użytkownicy komentujący film na YouTube wydawali się bardziej racjonalni, mówiąc, że domniemana twarz jest czysto naturalna i całkowicie przypadkowa, przypomina lód z wieloma pęknięciami.

Ale pomimo twierdzeń o rasach obcych, zagubionych cywilizacjach i masywnych twarzach ukrytych pod lodem, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest tylko formacją naturalną. Nasz umysł gra z nami sztuczki.

Kolejny widok rzekomej twarzy na Antarktydzie. Źródło obrazu: Google Earth.

Zjawisko to nazywa się Pareidolia, dziwny efekt, który sprawia, że ​​nasz mózg widzi znane kształty, struktury, a nawet wzory tam, gdzie nie istnieją. Mówi się, że wiele zdjęć księżyca na Ziemi, a nawet zdjęcia powierzchni Marsa, pokazują dowody zaginionych cywilizacji, kosmitów i tajnych baz. Według amerykańskiej agencji kosmicznej: „Pareidolia to zjawisko psychologiczne, w którym ludzie widzą rozpoznawalne kształty w chmurach, formacjach skalnych lub w inny sposób niepowiązanych obiektów lub danych. Istnieje wiele przykładów tego zjawiska na Ziemi i w przestrzeni kosmicznej. Jaka jest rzeczywiście prawda tego nie dowiemy się nigdy rządy od dawna tuszowali rzeczy, o którym zwykli obywatele nie powinni wiedzieć tłumacząc nam, że to zwyczajne zjawiska.


Źródło: www.curiosmos.com
Tłumaczenie: Amon dla Strefa44.pl
 
 

 

1 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat