Wiatry słoneczne, szum Ziemi i częstotliwości Schumanna

Napisane przez Amon w październik - 11 - 2023


Pewne rezonanse elektromagnetyczne, które tworzą falę stojącą wokół Ziemi, nazywane są częstotliwościami Schumanna. Mówi się, że częstotliwości te, które były stabilne przez długi czas, ulegają wahaniom. Mówi się również, że „kosmiczna pogoda” zmieniła się pod względem burz słonecznych. Zjawisko Schumanna zostało odkryte dopiero w 1952r. przez fizyka i inżyniera elektryka Winfrieda Otto Schumanna, który określił je matematycznie.

Niemiecki fizyk Herbert L. König zdołał później sprawić, że wibracje stały się mierzalne. Najwcześniejsze pomiary pochodzą z lat sześćdziesiątych XX wieku, a podstawowa wartość wynosi około 7,83 herca. Może ona zostać zakłócona przez burze słoneczne i wyładowania atmosferyczne – prawdopodobnie również przez sztuczne technologie HAARP. Częstotliwości są mierzone we wnęce między Ziemią a wewnętrzną krawędzią jonosfery. Wnęka ta znajduje się na wysokości około 55 kilometrów. W międzyczasie osiągnięto wartości szczytowe do 30 herców. Dla porównania: zakres słyszalny zaczyna się od 20 herców.

Ziemia śpiewa i wydaje dźwięki

Nikola Tesla założył również, że ziemia ma naturalne wibracje – znane również jako „szum ziemi”. Szum ziemi obejmuje około 60 różnych częstotliwości w zakresie infradźwięków, które razem brzmią jak orkiestra.

Czy częstotliwości Schumanna rzeczywiście się zmieniły?

Niestety, dane te są trudne do zweryfikowania, ponieważ tabele przedstawione w Internecie nie pozwalają na wyraźne porównanie z roku na rok. Spośród 8 fal Schumanna, 6 jest szczególnie istotnych: GCI001, GCI002, GCI003, GCI004, GCI005 i GCI006. Łatwiej dostępne są dane pomiarowe z burz słonecznych, które pośrednio również mówią coś o częstotliwościach Schumanna, ponieważ działają jako „czynniki interferencyjne”.

Ludzkie problemy z adaptacją

Ciało ludzkie jest dostrojone do naturalnego pola magnetycznego Ziemi i może mieć trudności z dostosowaniem się do zmian, ponieważ różne blokady energetyczne w ciele stają się zauważalne.

Wyższe częstotliwości mogą przyczynić się do korzystnego oczyszczenia pola energetycznego, jeśli są wykonywane tak delikatnie, jak to możliwe i niezbyt gwałtownie. Zakłada się, że im wyższe są częstotliwości ziemi, tym bardziej materia traci gęstość. Rzekoma „wrażliwość na pogodę”, na którą skarży się wiele osób, może mieć również coś wspólnego z kosmicznymi wahaniami pogody, które mają miejsce w pobliżu Ziemi.

Możliwe objawy adaptacyjne

Ci, którzy wielokrotnie cierpią z powodu niewytłumaczalnych dolegliwości, powinni być może częściej przyglądać się obecnym częstotliwościom Schumanna lub wiatrom słonecznym! Możliwe objawy są dość niespecyficzne i mogą mieć również inne przyczyny. Obejmują one ból oczu, bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, nudności, zatrzymywanie wody i pocenie się. Kiedy ciało jest przytłoczone, zwykle domaga się odpoczynku. I należy mu na to pozwolić. Ukierunkowane środki detoksykacyjne mogą mieć tendencję do nasilania objawów.

Znalezienie właściwego tonu

Aby dowiedzieć się, z jaką częstotliwością wibruje twoje ciało, możesz położyć dłoń między szyją a klatką piersiową i nucić różne dźwięki, aby dowiedzieć się, który ton sprawia, że twoje ciało wibruje najbardziej. Nucenie, strojenie i śpiewanie nadtonów to prosty sposób na przywrócenie harmonii ciała.

Uzdrawiające uziemienie

Innym sposobem na doprowadzenie ciała do harmonii z wibracjami ziemi jest uziemienie: Rękodzieło z naturalnych materiałów, chodzenie boso, zabiegi Kneippa, ogrodnictwo, medytacyjny kontakt z potężnymi drzewami, taniec, spacery po lesie, jedzenie dzikich ziół i warzyw korzeniowych – to tylko kilka z nich.

Częstotliwość rezonansowa i stan świadomości

Przyjmuje się, że częstotliwość rezonansowa ziemi koreluje z poziomem świadomości człowieka. Mówi się, że od 2014 roku podstawowa wibracja Schumanna wzrosła z 7,83 herca do 8,5 herca. Częstotliwość 7,83 herca odpowiada głęboko zrelaksowanemu stanowi alfa/theta częstotliwości fal mózgowych. Zakres alfa rozciąga się od 8 do 15 herców i odpowiada lżejszemu relaksowi – lub innymi słowy: większej czujności!

To, czy ten wzrost wibracji rzeczywiście miał miejsce, jest wątpliwe i nie zostało udowodnione. Możliwe, że tylko fluktuacje stały się silniejsze, podczas gdy podstawowa wibracja pozostała taka sama.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl

Zostaw komentarz


Aby zatwierdzić komentarz skorzystaj z dolnego suwaka *


  • Facebook

Szukaj temat