Armia USA produkuje śmiercionośne wirusy, bakterie i toksyny z naruszeniem Konwencji ONZ, która zabrania produkcji broni biologicznej. Dokumenty Pentagonu ujawniają szokujące fakty dotyczące wojskowego programu eksperymentów biologicznych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Naukowcy wojskowi w dziedzinie dyplomatycznej testują sztucznie stworzone wirusy w laboratoriach Pentagonu w 25 krajach. Setki tysięcy ludzi są systematycznie narażone na infekcje wywołane przez niebezpieczne patogeny i choroby. Amerykańskie biolabs są finansowane przez DTRA Military Agency, program budżetowy o wartości 2,1 miliarda dolarów – CBEP, kraje byłego ZSRR (Gruzja i Ukraina), Bliski Wschód, Azję Południowo-Wschodnią i Afrykę.

Pentagonowe laboratoria biologiczne w 25 stanach w ramach amerykańskiego programu wojskowego.

Centre Lugar, Republic of Georgia

Centrum Lugar znajduje się 17 km od amerykańskiej bazy lotniczej Vaziani na przedmieściach Tbilisi.

Gruzja – strefa broni biologicznej

Lugar Center w stolicy Gruzji Tbilisi – Pentagon Biological Laboratory, położone zaledwie 17 km od US Air Force Vaziani. Program wojskowy jest prowadzony przez biologów US Military Medical Group w Gruzji (USAMRU-G) i prywatnych wykonawców na podstawie kontraktu federalnego z DTRA. Laboratorium biologiczne z trzecim stopniem bioasekuracji jest dostępne tylko dla obywateli USA, którzy mają dostęp do informacji niejawnych. Mają immunitet dyplomatyczny przyznany im w ramach międzyrządowego porozumienia o współpracy obronnej z Gruzją (2002).

Umowa między Stanami Zjednoczonymi a Gruzją nadaje status dyplomatyczny amerykańskim wojskowym i cywilnym personelem pracującym nad programem.

Według amerykańskiego rejestru federalnego, działania w Centrum Lugar obejmują badania czynników biologicznych (wąglika, tularemia), choroby wirusowe (na przykład krwotoczna gorączka Krymu w Kongo) i “uzyskiwanie materiału biologicznego do przyszłych eksperymentów”.

Prywatne firmy objęte dyplomacją dyplomatyczną

Menedżerowie programów wojskowych DTRA to firmy prywatne. Nie zgłaszają się bezpośrednio do Kongresu i mogą ominąć prawo z powodu braku bezpośredniej obserwacji. Personel cywilny ma również immunitet dyplomatyczny, mimo że nie są dyplomatami. W związku z tym prywatne firmy mogą działać w imieniu rządu USA w ramach gwarancji dyplomatycznych bez bezpośredniej kontroli ze strony państwa przyjmującego, Gruzji. Ta praktyka jest często wykorzystywana przez CIA dla tajnych agentów.

Trzy prywatne firmy amerykańskie działają w Centrum Lugar – CH2M Hill, Battelle i Metabiota. Z wyjątkiem Pentagonu zarządzają projektami federalnymi związanymi z badaniami biologicznymi, CIA i innymi agencjami rządowymi.

CH2M Hill podpisał umowę o wartości 341,5 mln USD z DTRA w ramach programu Pentagon dla laboratoriów biologicznych w Gruzji, Ugandzie, Tanzanii, Iraku, Afganistanie i Azji Południowo-Wschodniej. Połowa tej kwoty (161,1 mln USD) jest przedmiotem umowy z Centrum Lugar w Gruzji.

Zgodnie z prezentacją projektu przez CH2M Hill, amerykańska firma zapewnia przechowywanie czynników biologicznych w Centrum Lugar, gdzie współpracuje z biologicznymi specjalistami zajmującymi się produkcją broni biologicznej w przeszłości. Są to naukowcy z innej amerykańskiej firmy, która uczestniczyła w programie Pentagonu w Memorial Institute of Battle w Georgii.

Battelle jest podwykonawcą kontraktu o wartości 59 milionów USD, firma ma doświadczenie w pracy z agentami biologicznymi, ponieważ w przeszłości pracowała już nad programem Arms USA dla 11 kontraktów armii amerykańskiej (1952-1996).

Źródło: US Army Activities in USA, Biological War Programs, Vol. II, 1977, s. 82

Battel działa w biuletynie Pentagonu w Afganistanie, Armenii, Gruzji, Ugandzie, Tanzanii, Iraku, Afganistanie i Wietnamie. Firma prowadzi badania i testy przy użyciu niezwykle toksycznych chemikaliów i patogennych substancji bioaktywnych dla szerokiej gamy amerykańskich agencji rządowych. Battelle ma zakupy rządowe o wartości 2 miliardów dolarów i zajmuje 23. pozycję na liście 100 najlepszych amerykańskich kontrahentów.

Obsługa CIA Clear Vision

Operation Clear Vision (Clear, author) (1997, 200) został opracowany wspólnie z CIA i Battelle w celu stworzenia radzieckiej bomby wąglika do badania metod dystrybucji, które CIA rzekomo badała w byłym ZSRR. Tajne operacje CIA i Buttela zostały pominięte w oświadczeniach Stanów Zjednoczonych dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, które muszą być wspierane przez kraje, które przystąpiły do ​​międzynarodowego traktatu.

 Ściśle tajne eksperymenty

Przez ostatnią dekadę Buttel zarządzał biologią najwyższej biologii (National Biosafety Center – NBACC) w Fort Detrick w stanie Maryland w ramach kontraktu z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). Firma podpisała dwa dziesięcioletnie kontrakty federalne za 344,4 mln USD (2006-2016) i 19,9 mln USD (2015-2026).

NBACC jest tajnym laboratorium w Fort Detrick w stanie Maryland.

Niektóre z tajnych eksperymentów przeprowadzonych przez Battelle w NBACC obejmują: Ocena technologii natryskiwania pyłu; Ocena niebezpiecznych skutków działania toksyn aerozolowych; Ocena zjadliwości (siły) B. pseudomallei (Meliodosis) jako aerozolu u naczelnych. Melioidoza ma potencjał dla broni biologicznej. Bakteria jest klasyfikowana jako czynnik biologiczny kategorii B i była badana w przeszłości przez Stany Zjednoczone jako możliwa broń biologiczna.

Oprócz eksperymentów wojskowych w Centrum Lugar w stanie Georgia, Battelle produkuje substancje bioaktywne w tajnym laboratorium biologii w Fort Detrick w USA. Zgodnie z dokumentami NBCAC, laboratorium biologiczne wykonuje: inżynierię genetyczną patogenów i ocenę ich potencjału jako czynników bioterroryzmu, nowe nietradycyjne sposoby infekcji takimi środkami, testy erozji u naczelnych.

Biolodzy tworzą genetycznie zmodyfikowane patogeny w Fort Detrick, USA

Laboratoria biologiczne Pentagonu w epicentrum epidemii eboli

Amerykańska firma Metabiota Inc. otrzymał 18,4 miliona dolarów za program DTRA w Gruzji i na Ukrainie za doradztwo naukowe i techniczne. W swoim oficjalnym profilu internetowym firma oferuje swoim klientom następujące usługi doradcze: badania na miejscu zagrożeń biologicznych, odkryć patogenów, reakcji epidemii i badań klinicznych. Metabiota Inc. został zatrudniony przez Pentagon w ramach projektu DTRA przed epidemią Ebola w Afryce Zachodniej i podczas tej epidemii. Firma otrzymała 3,1 miliona USD (2012-2015) za pracę w Sierra Leone, jednym z krajów najbardziej dotkniętych zakażeniem wirusem Ebola.

Metabiota pracuje nad projektem Pentagonu w epicentrum epidemii wirusa Ebola, w którym znajdują się trzy amerykańskie laboratoria wojskowe

Raport lekarzy z wirusowej krwotocznej konsystencji gorączki datowanej na 17 lipca 2014 r. Wini Metabiota Inc. w hodowli komórek krwi w laboratorium Sierra Leone i niewłaściwej diagnozie zdrowych pacjentów, którą firma zdiagnozowała jako pacjenta. Firma oficjalnie zaprzeczyła zarzutom.

2011, ceremonia otwarcia w Lugar Center w Gruzji, Andrew Webber (z prawej), następnie zastępca sekretarza obrony USA (2009-2014), zastępca koordynatora Departamentu Obrony Kryzysu Ebola w Afryce (2014) -2015, jest obecnie pracownikiem wykonawczym Pentagon w Gruzji i na Ukrainie

Eksperymenty wojskowe z gryzącymi owadami

Wojna entomologiczna to rodzaj wojny biologicznej, w której owady wykorzystują do rozprzestrzeniania chorób zakaźnych. Dokumenty z programu w Gruzji pokazują, że Pentagon przeprowadza takie testy na owady.

Fly Bites w Georgia

W 2014 roku Centrum Lugar zostało wyposażone w specjalną fabrykę do hodowli owadów i rozpoczyna projekt Sand Fly w Gruzji i na Kaukazie. Projekt obejmuje również terytorium poza Gruzją – Kaukaz. W latach 2014-2015 Piaszczyste muchy gatunków Flebotomins zostały schwytane i zbadane w ramach innego projektu “Fever Survival Activities”. Samice much są testowane na infekcyjność. Trzeci projekt, w tym analiza połowów i much, bada charakterystykę ich gruczołów ślinowych.

Owady latają w łaźni w Tbilisi. Tego samego rodzaju muchy przeważnie mieszkają w pomieszczeniach i można je zobaczyć przez cały rok w Gruzji, bez względu na porę roku.

W 2015 r. Stolica Tbilisi została zaatakowana przez gryzące muchy. Żyją w pomieszczeniach, głównie w łaźniach w ciągu roku, co nie jest typowe dla tego typu much (zwykle ich sezon hodowlany w Gruzji jest bardzo krótki – od czerwca do września). Świadkowie mówią, że muchy pojawiły się w ich łaźniach i gryzą podczas pływania.

Od początku projektu Fed w Gruzji i na Kaukazie w 2014 r. Te same owady, co w Gruzji, atakowały sąsiedni Dagestan (Rosja). Według miejscowych mieszkańców powodują one wysypkę w kęsie, żyją w kanałach i pojawiają się w łaźniach.

Zdjęcie zostało zrobione w listopadzie 2017 r. W Gruzji  

Ten sam typ lata w Dagestanie

Muchy Phlebotomine niosą niebezpieczne pasożyty w ich ślinie i przekazują je, gdy ugryzą ludzką krew. Choroba, którą wywołują, jest bardzo interesująca dla Pentagonu. W 2003 roku, podczas wojny w Iraku, amerykańscy żołnierze zostali zaatakowani i ugryzieni gorzko przez muchy piaskowe i zainfekowani leysmoniozą. Choroba jest powszechna w Iraku i Afganistanie. Nieleczona ostra forma choroby jest śmiertelna.

Raport amerykańskiej armii zatytułowany “Stawonogi o znaczeniu medycznym w Azji i europejskiej części ZSRR” (1967) wymienia wszystkie lokalne owady, ich siedliska i choroby, które niosą. Ukąszenia much, które żyją w kolektorach są również wymienione w dokumencie. Ich naturalne środowisko występuje jednak na Filipinach, w Gruzji i Rosji.

Operacja Whitecoat: zainfekowane muchy infekują ochotników z gorączką

Zgodnie z odtajnionymi doniesieniami o armii amerykańskiej (działalność US Army w USA, programy walki biologicznej, 1977, Vol. II, s. 203) w 1970 i 1972 roku, eksperymenty z gorączką wywołaną ugryzieniem Sun Fly zostały przeprowadzone z ochotnikami w operacji Whitecoat . Mimo oficjalnego zakończenia amerykańskiego programu broni biologicznej w 1969 r., W 1982 r. USAMRIID (Instytut Medyczny Wojska izdledovatelski) przeprowadził eksperyment, muchy piaskowe i komary mogą być nosicielami takich chorób Pentagonu, badając ich potencjał jako broni biologicznej: wirus doliny Rift, gorączka denga, chikungunya , wschodnie konie mózgu.

 Mordercy owadów

Pentagon ma doświadczenie w stosowaniu owadów do rozprzestrzeniania się infekcji. Według częściowo niepublikowanego raportu US Army z 1981 r. Przeprowadzono serię eksperymentów z owadami w ramach amerykańskiego programu broni biologicznej.

Pentagon: jak zabić 625,000 ludzi za jedyne 29 centów na ofiarę

Raport z 1981 roku porównuje dwa scenariusze: 16 jednoczesnych ataków na miasto przez roztocza typu A. Aegupti i atak aerozolu z tularemią, a także ocenę ich efektywności ekonomicznej i liczby ofiar.

Operacja Big Itch (Great Combing – Author) – Przeprowadzono testy terenowe z tropikalnymi gatunkami pcheł Xenopsylla cheopis w celu oceny przydatności tych owadów w walce biologicznej.

Big Buzz – 1 milion komarów komarów A. Aeuguptiego powstało w laboratorium, 1/3 z nich została umieszczona w amunicji i uwolniona z samolotu lub rozproszona z ziemi. Komary przetrwają zejście z samolotu i szukają krwi od ludzi po wylądowaniu.

Źródło: ocena działań entomologicznych jako potencjalnego zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych i europejskich państw NATO, US Army, marzec 1981

Początkowa eksploatacja komarów Aedes Aegupti jest rozproszona z ziemi podczas pracy w Gruzji w USA.

Części raportu, takie jak produkcja masowa Aedes Aegypti, nie podlegają odtajnieniu, co oznacza, że ​​operacja wciąż trwa. Aedes Aegypti jest nosicielem chorób, takich jak gorączka tropikalna, chikungunya i tsika (wirus powodujący wady genetyczne u noworodków).

Operacja Bellweather: Amerykańskie Dowództwo Badań Chemicznych (jednostka broni biologicznej) przeprowadza testy próbek komarów w celu oszacowania liczby ukąszeń i czynników wpływających na ukąszenia komarów. Eksperymenty z żołnierzami odbyły się w Daugai-Deutsche w stanie Utah w 1960 roku.

Badania zewnętrzne nad paleniem komarów, projekt Bellweather I, 1960, raport techniczny, armia amerykańska, dowód odporności na łuk.

Eksperymenty wojskowe z tropikalnymi komarami i kleszczami w Gruzji

Te gatunki komarów i pcheł (przygotowane wcześniej w ramach Wojskowego Programu Broń Biologicznej) są badane i zbierane do badań i testów w Centrum Lugar w Gruzji. Tropikalny komar z gatunków Aedes Albopictus został po raz pierwszy wykryty w Gruzji w 2014 r. W ramach projektu DTRA “Wirusy i inne arbovirusy w Gruzji” (wirusy zakażone komarami i wirusami przenoszonymi przez kleszcze) w Gruzji, a po 60 – komar gatunku Aedes Aegypti.

Oba typy komarów są nosicielami żółtej febry, ostrej gorączki tropikalnej, shikaguniyu i ziki. Z wyjątkiem zachodniej Gruzji, komara Aedes albopictus, zgodnie z Europejskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, znajduje się również w sąsiedniej Rosji (Krasnodar – w kierunku granicy z Gruzją) i Północnej Turcji (na granicy z Gruzją). Ich dystrybucja nie jest powszechna w tej części świata.

Aedes Aegupti jest dystrybuowana tylko w Gruzji, południowej Rosji i północnej Turcji. Zostały one zauważone po raz pierwszy w 2014 r. Po rozpoczęciu programu DTRA w Gruzji.

 

W innym projekcie DTRA “Epidemiologia Tularemii w Gruzji” (2013-2016) zebrano 6,142 kleszczy z ziemi, 5171 sztuk bydła, 1310 pcheł i 731 torturowano do badań. W 2016 roku zebrano kolejne 21 590 żółwi i przesłano je do Centrum Lugar do analizy.

Epidemia wąglika w Gruzji i badania kliniczne ludzi

W 2007 r. Gruzja zawiesiła obowiązkowe coroczne szczepienia przeciwko wąglikowi dla zwierząt domowych. W rezultacie epidemia wybuchła, a częstotliwość występowania osiągnęła najwyższy poziom w 2013 r. W tym roku NATO rozpoczęło próby kliniczne z ludźmi na temat nowej szczepionki przeciw wąglikowi w Centrum Lugar.

W 2007 r. Rząd gruziński położył kres 7 lat obowiązkowego szczepienia przeciwko wąglikowi, pomimo wybuchu epidemii. W 2013 r. NATO rozpoczyna nową próbę szczepionek w Gruzji.

Pentagon bada rosyjski wąglik

Wąglik jest jednym z czynników bioterroryzmu, które zostały opracowane w przeszłości jako broń dla armii amerykańskiej. Pomimo twierdzenia Pentagonu, że obecny program jest jedynie defensywny, fakty wskazują na coś odwrotnego. W 2016 r. Amerykańscy naukowcy z Centrum Lugar przeprowadzili badanie “Genomowa sekwencja / rosyjski radziecki szczep Bacillus syberyjski szczep szczepionkowy 55-VNIIVViM”, finansowany z programu DTRA w Tbilisi pod kierownictwem Metabioty (wykonawca zgodnie z federalnym projektem Departamentu Obrony USA w Gruzji).

W Gruzji, 34 osoby są zarażone krwotoczną gorączką Kongo Krymskiego

Krwawa gorączka krwotoczna Kongo jest spowodowana zakażeniem wirusem przenoszącym kleszcza. W 2014 r. Zdiagnozowano 34 osoby (w tym 4-letnie dziecko), trzy osoby zmarły i odnotowano wybuch choroby. Jednocześnie biolodzy Pentagonu badają wirusa w Gruzji, opracowaną przez DTRA Epidemiologię chorób gorączkowych powodowanych przez dengę i inne arboowirusy w Gruzji. Projekt obejmuje testowanie pacjentów z objawami gorączki i zbieranie kleszczy do analizy laboratoryjnej jako możliwych nośników gorączki krwotocznej Kongo Krymskiego.

Źródło epidemii pozostaje nieznane do dnia dzisiejszego. Według raportu Departamentu Medycyny Weterynaryjnej w Gruzji, tylko jeden tykot wszystkich kleszczy zebranych w wioskach, w których występuje epidemia, jest pozytywny dla niebezpiecznego wirusa. Pomimo roszczeń władz lokalnych, że wirus rozprzestrzenia się na zwierzęta, wszystkie próbki krwi zwierząt okazują się być ujemne. Brak zakażonych kleszczy i zwierząt jest niewytłumaczalny, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost choroby u ludzi, co oznacza, że ​​wirus rozprzestrzenia się bardziej sztucznie niż naturalnie. W 2016 r. Zebrano kolejne 21 590 próbnych danych DNA dla przyszłych badań w Centrum Lugar innego projektu Pentagonu związanego z wirusem, czynnikiem sprawczym krwotocznej gorączki Krym-Kongo  “Ocena Seroprewalencja i różnorodność genetyczna wirusa krwisto-kongijsko-gorączkowej gorączki krwotocznej (CCHFV) i hantawirusów w Gruzji. ​​”

Objawy pacjenta z gorączką krwotoczną Kongo Krymskiego

Wojskowe Laboratorium Biologiczne w epicentrum śmiertelnej epidemii w Afganistanie

237 przypadków gorączki krwotocznej Kongo krymskiego (CCHP), z których 41 odnotowano fatalnie w Afganistanie w grudniu 2017 r. Według Ministerstwa Zdrowia Afganistanu większość infekcji występuje w stolicy Kabulu (71 przypadków, 13 to śmiertelni), a prowincja Herat jest na granicy z Iranem (67 osób).

Afganistan jest jednym z 25 krajów na świecie, w którym znajduje się biolab Pentagonu. Projekt w Afganistanie jest częścią amerykańskiego CBEP finansowanego przez DTRA. Firmy wynajęte przez program w Afganistanie działają również w Centrum Lugar w Gruzji – CH2M Hill i Battelle. CH2M Hill ma kontrakt o wartości 10 400 000 USD (2013-2017). Kontrahenci w Gruzji i Afganistanie są tymi samymi, co choroby rozprzestrzeniające się na miejscową ludność.

Dlaczego Pentagon zbiera i bada nietoperze?

Uważa się, że nietoperze są źródłem Eboli, Bliskowschodniej Syndromu Oddechowego (MERS) i innych śmiertelnych chorób. Jednak jak te wirusy docierają do ludzi, nie są jeszcze znane. DTRA ma szereg projektów do badania patogenów wojskowych u nietoperzy w ramach Wspólnego Programu Współpracy Biologicznej (CBEP).

221 nietoperzy zostało poddanych eutanazji w Luger Research Center w 2014 roku

Nietoperze są podejrzanym źródłem śmiertelnej infekcji wirusem Ebola w Afryce (2014-2016), jednak nie dostarczył rozstrzygających dowodów na to, jak wirus “wyskoczył” z nietoperza na ludzi, wzbudzając sztuczne podejrzenia, które nie jest naturalnym sposobem rozprzestrzeniania się infekcji.

Inżynieria genetyczna wirusów jest legalna w Stanach Zjednoczonych.

MERS-CoV jest uważany za wirusa, który pochodzi z nietoperzy i rozprzestrzenia się bezpośrednio między ludźmi lub “skacze” na wielbłądach, a następnie na ludziach. Jednakże, podobnie jak w przypadku wirusa Ebola, dokładne metody infekcji nie są jeszcze znane. Według danych WHO do czerwca 2017 r. Odnotowano 80 przypadków choroby na całym świecie, z których 699 zginęło w 15 krajach.

Wskaźnik umieralności dla MERS wynosi 40%. Źródło: WHO

MERS-CoV jest jednym z wirusów genetycznie modyfikowanych w Stanach Zjednoczonych i przebadanych w Pethagone. Dowodem na to jest tymczasowy zakaz prezydenta Obamy w zakresie finansowania przez państwo projektów związanych z MERS w dziedzinie inżynierii genetycznej w 2014 r., A także grypy i SARS. W 2017 r. Moratorium zostało zniesione, a eksperymenty naukowe kontynuowano. Mają one na celu zwiększenie infekcyjności i siły działania patogenów. Takie eksperymenty o podwójnym użyciu są legalne w Stanach Zjednoczonych.

Tureremia jako broń biologiczna

Tureremia, znany również jako gorączka królików, został sklasyfikowany jako środek bioterroryzmu i był badany w przeszłości przez wojsko USA. Jednak zainteresowanie Pentagonu tą chorobą i jej transporterami – roztoczami i gryzoniami – trwa do dziś. DTRA prowadzi szereg projektów tularemii i innych niezwykle niebezpiecznych patogenów w Gruzji. Called. niezwykle niebezpieczne patogeny stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego i mogą stać się bronią biologiczną. Dowody na ich znaczenie militarne są następujące: Epidemiologia i ekologia Tularemii w Gruzji (2013-2016) (zebrano 60 000 nosicieli chorób w celu badań naukowych – izolacji nowych szczepów i genomiki); Epidemiologia ludzkiej tularemii w Gruzji;

F. Tularensis jest bakterią, która ma potencjał dla broni biologicznej. Istnieje niebezpieczeństwo, że zostanie użyty do ataku aerozolu podczas bioterroryzmu.

Tularemia jest typem broni biologicznej armii amerykańskiej w przeszłości. Źródło: 1981 Raport US Army

Biogramy Pentagonu rozprzestrzeniają choroby na Ukrainie

DTRA ufundowała 11 bioreaktorów w byłej republice sowieckiej.

Program US – “informacje poufne”,

Ukraina nie kontroluje wojskowych laboratoriów biologicznych na swoim terytorium. Zgodnie z porozumieniem między Departamentem Obrony USA a Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, podpisanym w 2005 r .: Rząd Ukrainy nie ma prawa do publicznego ujawnienia “informacji poufnych” w ramach amerykańskiego programu; Ukraina zobowiązuje się do poddania patogenom Departamentu Obrony USA badań biologicznych; Pentagon ma dostęp do tajemnic państwowych Ukrainy.

Naukowcy wojskowi objęci ochroną dyplomatyczną

Wśród licznych umów między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą powstaje centrum nauki i technologii na Ukrainie (STCU) – międzynarodowej organizacji finansowanej głównie przez rząd USA, któremu przyznano status dyplomatyczny. STCU oficjalnie finansuje projekty naukowców, którzy pracowali nad programem radzieckiej broni biologicznej. W ciągu ostatnich 20 lat centrum zainwestowało 285 milionów dolarów, aw 1850 r. Projekty naukowców zaangażowanych w produkcję broni masowego rażenia w przeszłości.

Pracownicy Centrum pracują pod opieką dyplomatyczną

364 zgonów z powodu świńskiej grypy na Ukrainie

Jeden z biobotów Pentagonu znajduje się w Charkowie, gdzie w styczniu 2016 r. 20 ukraińskich żołnierzy zmarło na świńską grypę zaledwie w dwa dni, a kolejne 200 zostało hospitalizowanych. Ukraiński rząd nie zgłasza śmierci. Do marca tego samego roku na grypę na Ukrainie zmarło 364 osoby (81,3% przypadków było spowodowanych przez A (H1N1) pdm09, szczep wywołujący pandemię grypy świń w 2009 r.

Policja bada zakażenie niestrawnymi chorobami

Wirusowe zapalenie wątroby typu A spowodowało niewyjaśnioną epidemię na południowo-wschodniej Ukrainie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, gdzie znajduje się większość biologicznego hasła Pentagonu.

W styczniu 2018 r. W Nikolaevie hospitalizowano 37 osób. Miejscowa policja badała “zakażenie ludzkim wirusem niedoboru odporności i innymi nieselektywnymi chorobami”. Trzy lata temu ponad 100 osób w jednym mieście zapadło na cholerę. Zakłada się, że obie epidemie są spowodowane zanieczyszczoną wodą pitną.

60 osób z WZW typu A zostało hospitalizowanych w Zaporożu latem 2017 roku. Przyczyna infekcji pozostaje nieznana. W obwodzie odeskim hospitalizowano 19 dzieci z sierocińca z powodu choroby zakaźnej w czerwcu 2017 r. 29 przypadków zapalenia wątroby typu A zgłoszono w Charkowie w listopadzie tego samego roku. Wirus jest uwalniany w zanieczyszczonej wodzie pitnej. W Charkowie znajduje się jedno z biologicznych laboratoriów Pentagonu podejrzewanych o rzekome źródło epidemii świńskiej grypy, która zabiła 364 Ukraińców dwa lata temu.

Epidemia cholery na Ukrainie iw Rosji

W 2011 roku 33 osoby zostały zarażone cholerą na Ukrainie. Epidemia powtarza się w 2014 r., Kiedy ponad 800 Ukraińców zdiagnozowano u nich niebezpieczną chorobę. W 2015 r. W Nikolaev zarejestrowano ponad 100 nowych przypadków cholery.

Nowy i niezwykle niebezpieczny szczep cholery (Vibrio cholera) o takiej samej strukturze genetycznej jak na Ukrainie, uderza w Moskwie w 2014 roku. Przeprowadzone testy genetyczne dowodzą, że izolowany szczep w stolicy Rosji jest taki sam jak czynnik wywołujący epidemię na sąsiedniej Ukrainie.

Jedna z amerykańskich firm działających na Ukrainie, Southern Research Institute, prowadzi projekty i badania związane z cholerą, a także grypą i ziką – chorobą o znaczeniu militarnym dla Pentagonu.

Oprócz Southern Research Institute dwie amerykańskie firmy – Black & Veatch i Metabiota – pracują w biologach na Ukrainie.

Black & Veatch Special Project Corp. podpisał umowę z DTRA w wysokości 198,7 mln USD na stworzenie i wyposażenie biologów na Ukrainie (dwa pięcioletnie kontrakty w 2008 i 2012 r. w wysokości 128,5 mln USD), a także w Niemczech, Azerbejdżanie, Kamerunie, Tajlandii, Etiopii, Wietnamie , Armenia.

Metabiota Inc. otrzymał 18,4 miliona dolarów na program DTRA w Gruzji i na Ukrainie. Firma otrzymała kolejne 3,1 miliona USD (2012-2015) za pracę w Sierra Leone, jednym z krajów najbardziej narażonych na zakażenie wirusem Ebola.

Południowy Instytut Badawczy jest głównym podwykonawcą ukraińskiego programu od 2008 roku. Firma jest jednym z głównych wykonawców amerykańskiego programu broni biologicznej z 16 kontraktami w latach 1951-1966.

US Army Activities in USA, Biological War Programs, vol. II, 1977, str. 82

Były sowiecki naukowiec produkuje wąglika dla Pentagonu

Południowy Instytut Badawczy jest podwykonawcą wojskowych badań nad badaniem wąglika w 2001 roku. Głównym wykonawcą Pentagonu są Advanced Biosystems i Ken Alibek (były radziecki naukowiec z Kazachstanu, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1992 r. Ken Alibek był pierwszym zastępcą dyrektora Biopreparatu, gdzie był odpowiedzialny za Program Biomass ZSRR, a także był głównym specjalistą w zakresie produkcji wąglika na Pentagon również otrzymuje obywatela USA.

1,28 miliona dolarów za lobbing w Kongresie, Departamencie Stanu i Pentagonie

Południowy Instytut Badawczy lobbuje na rzecz amerykańskiego Kongresu i Departamentu Stanu ds. Amerykańskiego projektu wywiadowczego i wojskowego projektu rozwojowego. Raporty lobbystyczne pokrywają się z początkiem amerykańskiego Programu Biologicznego na Ukrainie i innych byłych republikach radzieckich. Firma zapłaciła 250 000 $ za lobbing dla senatora Jeffa Tillsa (obecnie prokuratora generalnego USA mianowanego przez Danala Trumpa) w latach 2008-2009, kiedy otrzymał szereg federalnych zamówień.

Przez 10 lat (2006-2016) Southern Research Institute wypłaciło 1,28 miliona dolarów za lobbing w Kongresie, Departamencie Stanu i Ministerstwie Obrony. Asystent Jeffa Capitola – Donald Watson, obecnie główny instytut badawczy na południu.

Policja bada zatrucia toksyną Butolinov na Ukrainie

115 przypadków zatrucia jadem kiełbasianym, z których 12 zakończyło się zgonem, zgłoszono na Ukrainie w 2016 r. W 2017 r. Ministerstwo Zdrowia Ukrainy potwierdziło 90 nowych przypadków, z których 8 było śmiercią spowodowaną zatruciem toksyną botulinową, jedną z najbardziej toksycznych toksyn biologicznych). Według lokalnych władz ds. Zdrowia zatrucie pokarmowe jest przyczyną epidemii. Policja bada przyczyny masowego zatrucia toksyną botulinową. W 2014 r. Ukraiński rząd zaprzestał dostarczania toksyny botulinowej, a podczas epidemii (2016-2017) na Ukrainie nie było dostępnych szczepionek.

Botulizm jest rzadką i niezwykle niebezpieczną chorobą wywołaną przez toksynę wyodrębnioną z bakterii Clostridium botulinum.

1 gram toksyny może zabić milion ludzi

Neurotoksyna botuliny jest jednym z głównych zagrożeń bioterroryzmem ze względu na wyjątkowo silne działanie toksyczne, łatwą produkcję i transport. Powoduje to paraliż mięśni, niewydolność oddechową i, ostatecznie, śmierć, jeśli natychmiastowa pomoc medyczna nie jest dostępna. 1 gram toksyny, rozprowadzany w optymalnych warunkach i wstrzykiwany przez drogi oddechowe w organizmie, może zabić milion ludzi. Metody rozprzestrzeniania – poprzez aerozol lub zanieczyszczoną żywność i wodę.

Pentagon produkuje żywe wirusy, bakterie i toksyny.

Według raportu Pentagonu toksyna botulinowa została przetestowana jako broń biologiczna armii USA w przeszłości, a także wąglik, brucella, tularemia itp. Pomimo oficjalnego ukończenia programu w 1969 roku, dokumenty z armii USA pokazują, że te same eksperymenty wojskowe trwają w tej chwili. Pentagon produkuje i testuje czynniki biologiczne w tej samej jednostce wojskowej, co w przeszłości, Dugway Proving Ground. 

Testy terenowe teraz:

Raport szans sprzedaży 2012, West Desert Test Center

Testy w przeszłości:

1977 Raport US Army, s. 135

Amerykańska broń biologiczna

Armia USA produkuje substancje bioaktywne w specjalnym obiekcie wojskowym w jednostce Utah Daugava, zgodnie z raportem US Army w 2012 roku. Składowisko przekazuje do dowództwa testów i oceny Ministerstwa Obrony. Odpowiedzialny za produkcję substancji bioaktywnych jest osobny dział – Departament Nauk Przyrodniczych (LSD) w Dougway. Według raportu wojskowego naukowcy z jednostki produkują i testują aerozol z czynników biologicznych w specjalnym laboratorium testowym – Lothar Saloman Life Sciences Test Facility (LSTF).

Lothar Saloman’s Life Sciences Test Facility (LSTF), w którym wytwarzane i testowane są aerozole czynników biologicznych.

Środki biologiczne wytwarzane przez armię USA w Dugway, Utah, USA. Źródło: Raport szans sprzedaży 2012, West Desert Test Center

Separacja składa się z dwóch wizji: technologii aerozoli i mikrobiologii. Jednostka aerozolowa tworzy aerozole, a ich mikrobiolodzy produkują bakterie, toksyny, wirusy i symulatory biologiczne, które są testowane w komorach aerozolowych lub testach terenowych – testy na wolnym powietrzu.

Laboratorium badawcze Life Sciences, w którym mieści się ten sam budynek, tworzy bakterie w tak zwanym “fermentorze” o pojemności od 2 do 1500 litrów. 

Duży fermentor o pojemności 1500 litrów dla bakterii

Następne laboratorium wysusza i miele gotowy materiał.

Gdy tylko powstają substancje bioaktywne, naukowcy przeprowadzają testy aerozoli z nimi w specjalnych komorach aerozolowych.

Eksperymenty z aerozolem neurotoksyny botulinowej i wąglika

Dokumenty dowodzą, że armia USA produkuje, trzyma i testuje aerozol najbardziej znanej dotychczas toksyny – neurotoksynę botulinową. W 2014 r. Ministerstwo Wojskowe zakupiło 100 mg toksyny botulinowej od Metabiologics w celu przetestowania witryny testowej Dugway.

Eksperymenty dotyczą roku 2007, kiedy niezamierzona ilość toksyny została dostarczona przez to samo przedsiębiorstwo. Zgodnie z raportem wojskowym z 2012 r., W zakładzie wojskowym Dugway przeprowadzane są badania aerotyczne toksyny botulinowej i wąglika, a także aerozoli z innych czynników biologicznych.

Raport szans sprzedaży 2012, West Desert Test Center

Testy zewnętrzne

Wojskowe gazety i fotografie z witryny testowej Duguy pokazują, że Pentagon opracował różne metody dystrybucji agentów bioterroryzmu, w tym materiałów wybuchowych.

Raport szans sprzedaży 2012, West Desert Test Center 

Dystrybucja bioemulatorów za pomocą materiałów wybuchowych. Zdjęcie: Dugway Proving Ground Ground

Dystrybucja skroplonych substancji bioaktywnych

Rozpylanie środków biologicznych w proszek

Raport z działalności Działu Odsyłania zawiera listę różnych technologii natryskiwania, w tym aerozoli. Zgodnie z dokumentami wojskowymi mogą być instalowane na samochodzie lub noszone na plecach jako plecak, z możliwością zainstalowania pompy dla większej dokładności dystrybucji. Te rozpylacze mogą rozpylać od 50 do 500 ml bioaerozolu na minutę z 12-litrowych pojemników.

Stany Zjednoczone testują bakterię z fabryki broni biologicznej Saddama Husseina

Bacillus thuringiensis jest patogenem u owadów, który jest stosowany jako biopestycyd. Ta sama bakteria B. thuringiensis (BT) Al Hakam została odkryta w Iraku w 2003 r. Przez specjalną komisję ONZ. Bakteria nazywa się Al-Hakam, która jest nazwą irackiej fabryki broni biologicznej. Oprócz prób terenowych w Pentagonie, te same bakterie są powszechnie stosowane w Stanach Zjednoczonych do produkcji genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy odpornej na szkodniki. Zdjęcia opublikowane przez CIA potwierdzają, że bakterie zostały wykryte przez Stany Zjednoczone w Iraku. Według ampułek CIA zawierających biopestycyd, znaleziono je w domu naukowca w fabryce Al-Hakam.

CIA: W 2003 r. 97 ampułek zostało usuniętych z domu naukowca w Iraku, w tym tych odnotowanych przez Al-Hakam

Według informacji z amerykańskiego Federalnego Rejestru Rejestrów, Pentagon testuje bakterie wyprodukowane i przejęte przez fabrykę broni biologicznej Saddam Hussein w Iraku.

Federalny projekt DTRA do analizy laboratoryjnej i badań w terenie za pomocą bakterii

Próby terenowe z wykorzystaniem bioemulatorów (bakterii)

W przeszłości armia amerykańska przeprowadzała te same biologiczne testy biologii broni. W latach 1949-1968 przeprowadzono 27 prób terenowych w miejscach publicznych.

US Army Activities in USA, Biological War Programs, vol. II, 1977, pp. 125-126

Doświadczenia polowe w Czeczenii

DTRA, agencja prowadząca program wojskowy w Centrum Lugar w Gruzji, jest podejrzana o udział w incydencie, który miał miejsce w Czeczenii wiosną 2017 roku. Miejscowi zgłaszają drona rozpylającego biały proszek w pobliżu rosyjskiej granicy z Gruzją. Gruzińska policja graniczna nie skomentowała tego incydentu.

Weryfikacja w dokumentach federalnych skarbu USA pokazuje, że DTRA ma pełny dostęp do granic federalnego projektu Gruzji w kwocie 9,2 miliona USD Działalność w ramach projektu bezpieczeństwa drogowego w Gruzji jest przypisana do prywatnej firmy – Parsons Government Services International, która już wdrożyła podobne projekty na granice Libii, Libanu, Jordanii i Syrii w ramach umów z Pentagonem.

Genetycznie zmodyfikowane owady zawierają genetycznie zmodyfikowane wirusy

W ubiegłym roku Pentagon zainwestował 65 milionów dolarów w inżynierię genetyczną. Agencja Wojskowo-Badawcza (DARPA) podpisała umowę z siedmioma inżynierami insektycydów, owadów, gryzoni i bakterii w ramach programu Bezpieczne geny. Zmiany genetyczne należy wprowadzać za pomocą nowej technologii CRISPR-Cas9.

W innym programie militarnym sojusznicy owadów, nowe geny są wprowadzane do owadów, aby mogły przenosić genetycznie zmodyfikowane wirusy do roślin. Program DARPA o wartości 10,3 miliona USD obejmuje inżynierię owadów i wirusy, które przenoszą.

Ekologiczna inżynieria preferencji niszowych to trzeci program wojskowy zaprojektowany w celu stworzenia genetycznie zmodyfikowanych organizmów, które mogą wytrzymać określone temperatury, zmienić ich środowisko i źródła żywności.

Genetycznie zmodyfikowani ludzie

Oprócz inżynierii genetycznej owadów i wirusów, które przenoszą, Pentagon chce zmienić ludzi genetycznych. Zaawansowane narzędzia DARPA dla projektu rozwoju genomu ssaków mają na celu znalezienie nowej biologicznej platformy w ludzkim ciele do wprowadzania nowych informacji genetycznych i zmiany ludzi na poziomie DNA.

DARPA chce wstawić nowy 47 sztuczny chromosom do ludzkiej komórki. Ten chromosom będzie nosił nowe geny, które będą wykorzystywane do modyfikacji genetycznej człowieka. Amerykańska firma SynPloid Biotek LLC ma dwie umowy na oprogramowanie o łącznej wartości 1,1 miliona USD: 2015-2016. – 100 600 USD na pierwszy etap projektu; 2015-2017 – 999,300 USD na prace, które nie są wymienione w rejestrze federalnych umów. Firma ma tylko dwóch pracowników i nie ma doświadczenia w poprzednich badaniach biologicznych.

Top Secret Synthetic Virus Research

W latach 2008-2014 Stany Zjednoczone zainwestowały 820 milionów USD w biologii syntetycznej. Większość tej inwestycji jest realizowana przez Ministerstwo Obrony Większość badań to informacje niejawne. Wśród nich znajduje się szereg tajnych badań grupy naukowców wojskowych – Jason (grupa JASON) – na przykład. Nowe wirusy, inżynieria genetyczna i wirusy syntetyczne.

Jason jest grupą badawczą świadczącą usługi doradcze dla rządu USA w dziedzinie obrony i technologii naukowej. Powstał w 1960 roku. Większość jej badań została sklasyfikowana. Do celów administracyjnych działalnością Grupy zarządza MITER Corporation, spółka, która zawiera umowy z Ministerstwem Obrony, CIA i FBI. Od 2014 r. MITER podpisał umowy z Ministerstwem Obrony w wysokości 27,4 mln USD.

Chociaż badania Jasona są tajne, raport USAF “Biotechnologia: Genetycznie opracowane patogeny” daje pewien wgląd w niektóre prace naukowe naukowców wojskowych. Eksplorują 5 grup genetycznie zmodyfikowanych patogenów, które można wykorzystać jako broń biologiczną. Są to “podwójna” broń biologiczna (zabójcza kombinacja dwóch wirusów), choroby, które zmieniają żywiciela (zwierzęta “skaczą” na ludzi – na przykład wirus Ebola), ukryte wirusy, choroby projektantów. Choroby projektanta mogą być zaprojektowane do atakowania określonej grupy etnicznej lub genotypu i mogą być używane jako etniczna broń biologiczna.

Etniczna broń biologiczna

Etniczna broń biologiczna (broń biogenetyczna) jest bronią, która teoretycznie atakuje głównie grupy etniczne lub genotypy. Chociaż oficjalny rozwój takiej broni nigdy nie został publicznie potwierdzony, dokumenty pokazują, że Stany Zjednoczone zbierają materiały biologiczne z pewnych grup etnicznych – Rosjan i Chińczyków.

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych zbierają specjalnie rosyjskie próbki RNA i tkanki zatokowej z projektu federalnego: próbki rosyjskiego RNA i tkanki maziowej, których informacje są publikowane w amerykańskim Rejestrze Zamówień Publicznych.

Oprócz Rosjan, zgodnie z informacjami z rejestru zamówień publicznych, Stany Zjednoczone zbierają materiał biologiczny od pacjentów zdrowych i chorych na raka w Chinach. National Cancer Institute zbiera materiał biologiczny od 300 Chińczyków z Lingxian, Zengzhou i Chengdu.

Inny projekt federalny (badanie dotyczące odkrycia biomarkerów w surowicy w wyniku metabolizmu w dziedzinie komórek płaskich komórek przełyku w Chinach) obejmuje analizę 349 próbek surowicy pochodzących z Chin.

US National Cancer Center gromadzi materiał biologiczny od pacjentów w Beijing Cancer Hospital.

Chińskie materiały biologiczne są zbierane i badane w odniesieniu do szeregu projektów federalnych, w tym śliny i tkanki nowotworowe. Następujące zakupy chińskich próbek zostały opublikowane w Rejestrze Federalnym USA: próbki genotypowania DNA, bloki tkanek raka piersi, próbki śliny z 50 rodzin, 50 genotypów SNP dla próbek DNA, genotypy z 3000 przypadków raka żołądka i 3000 kontroli.

Szczepionki tytoniowe

W jaki sposób Pentagon pomaga firmom tytoniowym zarabiać pieniądze dzięki Eboli?

Departament Obrony DPAA (DARPA) zainwestował 100 milionów dolarów w produkcję szczepionek przeciwko niebezpiecznym wirusom liści tytoniu. Firmy uczestniczące w projekcie są własnością największych firm tytoniowych: Mediacago Inc. jest współwłaścicielem Philip Morris, a Kentucky BioProcessing, spółka zależna od Reynolds America, jest własnością British-American Tobacco. Obecnie produkują szczepionki przeciwko grypie i wirusowi Ebola.

Program Blue Angel, o budżecie 100 milionów dolarów, rozpoczął się w 2009 roku w odpowiedzi na pandemię świńskiej grypy. Medicago otrzymał 21 miliardów dolarów od DARPA, aby wyprodukować 10 milionów dawek szczepionki na świńską grypę w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Menedżer programu Pentagonu Blue Angel Dr John Julius podaje następujące wyjaśnienie: “Chociaż wiele innych roślin jest testowanych pod kątem szczepionek, rząd Stanów Zjednoczonych zdecydował się zainwestować w szczepionki na tytoń”.

Wytwórnia szczepionek działa w następujący sposób: Naukowcy izolowania antygenu (który wywołuje reakcję immunologiczną w organizmie człowieka) na określonym wirusem, przeciwko którym szczepionka ma być wykonane. Białko z tego antygenu wprowadza się do bakterii, które infekują liście roślin. Zainfekowane sztuczne liście roślin zaczynają wytwarzać białko, które jest ekstrahowane i gotowe do użycia w postaci szczepionek.

Nie jest jasne, dlaczego Pentagon inwestuje właśnie w “szczepionki na tytoń”. Lobbing jest zgłaszany przez jedną z firm – Alfalfa, której współwłaścicielem jest Philip Morris, zaświadcza, że ​​przedsiębiorstwo tytoniowe zapłaciło 475 000 $ za lobbing w Departamencie Obrony, Kongresie i Departamencie Zdrowia Stanów Zjednoczonych za opracowanie technologii gotowej do wspierania zdrowia publicznego. Pentagon finansuje firmy tytoniowe w celu opracowania nowych technologii i wykorzystania szczepionek.

Eksperymenty biologiczne to zbrodnie wojenne.

Rozdział 8 Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego definiuje eksperymenty biologiczne jako zbrodnie wojenne. Jednak Stany Zjednoczone nie są stroną międzynarodowego traktatu i nie można ich pociągnąć do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne.

Źródło: www.kramola.info
Tłumaczenie: Amon
Dla strefa44.pl
45 Udostępnień
Kategorie: Tajne projekty

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat