Zawsze podążaj za swoją duszą

Napisane przez Amon w Kwiecień - 3 - 2021


Jeśli masz silne uczucie zmiany, to znaczy, że Twoja Dusza nakłania Cię do wejścia na następny poziom twego życia; do wyrwania się z przyziemności i przejścia do ekscytacji. Wchodzenie na wyższe poziomy osobistej ewolucji jest jak przechodzenie ucznia z jednej klasy do wyższej. Pojawią się mieszane emocje. Na jednym poziomie jesteście zmęczeni tą samą starą klasą, a na innym zastanawiacie się, czy poradzicie sobie z wyższymi wymaganiami. Zawsze, gdy jesteśmy gotowi na postęp, wyczuwamy wahanie; ta niechęć to strach. Ten strach musi być usunięty przez odwagę i gotowość do porzucenia tego, co stare. Strach ma swoją podstępną stronę; czasami możesz nie mieć bojaźliwych uczuć, ale strach będzie się maskował i wywoływał takie zachowania jak lenistwo i prokrastynację. Uważaj na to i skup się na podążaniu naprzód w kierunku swoich pragnień.

Ta część ciebie, która popycha cię do przodu, to twoja Dusza. A intelekt wytwarza strach i trzyma cię z tyłu. Strach przekona cię, żebyś zbudował klatkę, wszedł do niej, zamknął się w niej, a potem wyrzucił jedyny klucz. Strach jest przebiegły. Strach chce, abyś był ograniczony w życiu, podczas gdy Twoja Dusza chce, abyś wędrował swobodnie. Twoja Dusza już wie, co jest dla Ciebie najlepsze, i chce, abyś był świadomy swojej wielkości, którą możesz osiągnąć.

Przyjrzyj się swojemu życiu do tej pory i zapytaj: Czy jestem w stagnacji czy we wzroście? Każdy ma głębsze talenty, ale wielu brakuje odwagi, aby je wyrazić. Ich intelekt będzie ich przekonywał, że ich talenty nie są wystarczająco dobre, lub nie są praktyczne. Twój intelekt jest świetny dla kalkulacji i logiki, ale brakuje mu wyobraźni i konceptualnego myślenia. Dlatego jest on bardzo ograniczający w porównaniu z Twoją Duszą. Intelekt nie może i nie tworzy wizji przyszłości; jest to zadanie dla Duszy. Intelekt jest zamknięty w przeszłości i może funkcjonować tylko na podstawie pamięci. Innymi słowy, intelekt ma dostęp tylko do tego, co już się wydarzyło, ale Dusza ma pełny dostęp do wszystkich informacji o przeszłych, teraźniejszych i przyszłych możliwościach dla Ciebie. Pomyśl o tym w ten sposób, intelekt może tylko śpiewać piosenkę, która została już napisana. Dusza natomiast jest już zajęta tworzeniem nowej piosenki. Uwielbia ona ewoluować i tworzyć nowe kreacje, ponieważ jest zorientowana na przyszłość, podczas gdy intelekt po prostu porusza się wokół starych informacji.

Twoja Dusza kieruje się przyszłością, a twój intelekt przeszłością. Twój intelekt powie ci, że jesteś porażką, a twoja Dusza powie ci, że jesteś sukcesem. Twój intelekt powie ci, że jesteś słaby, a twoja Dusza wie, że jesteś silny. Twój intelekt znajduje wady, a twoja Dusza jest bezwarunkową miłością.

Twoja Dusza weszła w to fizyczne doświadczenie, aby się bawić, odkrywać i wyrażać. A intelekt będzie ci mówił, żebyś siedział cicho i zachowywał się. W międzyczasie oszukując Cię, że grasz mądrze i jest to praktyczna rzecz do zrobienia. Twoja Dusza widzi Cię we wspaniałym świetle i wie, że jesteś potężną i piękną istotą ludzką.

Kiedykolwiek czujesz się podekscytowany, jesteś zestrojony ze swoją Duszą. A kiedy się boisz, zostałeś zatrzymany przez intelekt. Nie słuchaj intelektu. Podążaj za głosem swojej Duszy. Jest to Twoja najwyższa prawda, Twoje największe dobro i Twoja najprawdziwsza ekspresja. Twoja Dusza pragnie doświadczać życia w jego pełni. Nie odmawiaj swojej Duszy jej prośbie, gdyż wtedy wkroczysz w mroczny świat żalu. Podążaj za wezwaniem swojej Duszy, a strach zniknie. Stwórz swoją własną ścieżkę, wyraź swój własny głos, pozostaw po sobie ślad i wznieś się na wyżyny wewnątrz siebie. W życiu jest więcej dla Ciebie i więcej do zrobienia. Odrzuć swoje lęki natychmiast i ogłoś, że jesteś gotowy, aby być i robić to, co masz robić w tym życiu.

Przestań marnować swój czas na trywialne czynności i stare nawyki; to jest podstęp strachu. Nie poddawaj się już swoim lękom. Wewnętrzny głos Twojej Duszy, by osobiście się rozwijać, jest czymś świętym i szlachetnym; daj mu swój najwyższy szacunek i uwagę. Od teraz podróżuj swoją ścieżką życia z Duszą jako prawdziwym towarzyszem.


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat