Zodiak Dendera jest starożytną mapą astronomiczną, która zawiera wszystkie informacje niezbędne do obliczenia “podróży” Ziemi od jednego znaku zodiaku do drugiego w ciągu 25920 lat cyklu precesyjnego. Oprócz gwiazdozbiorów i cyklu precesyjnego na zodiaku można zobaczyć nasz Układ Słoneczny, wraz ze Słońcem, Ziemią i Księżycem. Ziemia porusza się wokół Słońca po swojej orbicie, której płaszczyzna w przecięciu ze sferą niebieską tworzy okrąg, zwany ekliptyką.

Obracając się wokół własnej osi przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (cykl dobowy), Ziemia jednocześnie okrąża Słońce (również przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Mija kolejno 12 stref zodiaku (cykl roczny) – 12 gwiazdozbiorów: Pisces, Aries, Taurus, Gemini, Cancer, Leo, Virgo, Libra, Scorpio, Sagittarius, Capricorn, Aquarius, położonych wzdłuż ekliptyki.


Kapłani egipscy – astronomowie dobrze znali tajniki precesji, ich obliczenia opierały się na Wielkim Roku – 25920 lat. Jedna era astrologiczna jest równa 1/12 okresu precesji osi ziemskiej i wynosi 2160 lat. Era astrologiczna to czasowy okres, w którym równonoc wiosenna znajduje się w tym samym gwiazdozbiorze zodiakalnym.

Astronomowie, astrologowie, astrofizycy, ezoterycy wskazują na szereg dat, według których powinna rozpocząć się astrologiczna era Wodnika. Jedna z opcji obliczeniowych:

Nazwa ery – Granice epoki

 • Ryby – 2160-0 n.e.
 • Baran -0-2160 p.n.e.
 • Byk – 2160-4320 p.n.e.
 • Bliźnięta – 4320-6480 p.n.e.
 • Rak – 6480-8640 p.n.e.
 • Lew – 8640-10800 p.n.e.
 • Panna – 10800-12960 p.n.e.
 • Waga – 12960-15120 p.n.e.
 • Skorpion – 15120-17280 p.n.e.
 • Strzelec – 17280-19440 p.n.e.
 • Koziorożec – 19440-21600 p.n.e.
 • Wodnik – 21600-23760 p.n.e.

Międzynarodowa Unia Astronomiczna ustaliła datę przejścia do Ery Wodnika – 2601 rok. Według wielu badaczy, na zodiaku Dendera gwiazdozbiór Raka znajduje się ponad wszystkimi innymi, co wskazuje na możliwy czas jego powstania, kiedy to punkt przesilenia letniego znajdował się w Raku. Kapłani egipscy kojarzyli Denderę z bardzo odległą przeszłością. Jedna z inskrypcji na świątyni mówi, że oryginalne plany konstrukcyjne są spuścizną “wczesnej ery prymitywnej” i zostały odkryte w formie “starożytnych rysunków wykonanych na skórze zwierząt w czasach wyznawców Horusa.”


Według listy Manetho, okres panowania wyznawców Horusa przypada na Erę Raka – 6480-8640 p.n.e. Czas powstania zodiaku Dendery odzwierciedla być może położenie znaków “Wschód” i “Zachód”, czyli epoka Gemini i Taurus, w przybliżeniu – 4320 lat p.n.e. e.

Ezoterycy uważają, że w czasach, kiedy istniała Atlantyda, Ziemia obracała się w przeciwnym kierunku. Obecna północ znajdowała się na południu i odwrotnie. Po zatonięciu Atlantydy nie tylko przesunęły się bieguny, ale i Ziemia zaczęła obracać się w przeciwnym kierunku. Bóg Thoth przeszedł przez pięć przesunięć biegunów: widział wschód słońca od wschodu i widział jego wschód od zachodu, potem od wschodu i znowu od zachodu – pięć razy. Zodiak Dendery demonstruje tę przeciwną biegunowość. Niektórzy uważają również, że obrazy na Zodiaku Dendery wskazują na katastrofę planetarną, która miała miejsce 13659 lat temu – uderzenie asteroidy i zmiana kąta nachylenia osi Ziemi.

W wyniku tej katastrofy miejsce kolejnych wschodów Słońca zaczęło przesuwać się wzdłuż ekliptyki w przeciwnym kierunku, wchodząc w “serce Lwa”. Na zodiaku Dendera Rak zmienił swoje położenie na linii ekliptyki, przesuwając się z powrotem do Lwa.


Skala zewnętrznego koła zodiaku Dendera składa się z figur – dekanów (odcinków łuku koła astrologicznego o długości 10 stopni), symbolizujących upływ czasu. Dekany wędrują w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Poruszając się wzdłuż gwiazdozbiorów po linii ekliptycznej przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, wschód słońca w równonoc wiosenną w roku katastrofy przypadł na pierwszą minutę pierwszego stopnia głowy Raka.

W wyniku katastrofy Rak wykonuje nienaturalny ruch w tył i w górę, zajmując miejsce nad głową Lwa. Uderzenie asteroidy, które przerwało mechanizm precesyjny, doprowadziło do tego, że czas zodiakalny “zawrócił”. Wskazówka zegara zodiakalnego cofnęła się o dwa dekany.

Cała zodiakalna sekwencja wydarzeń mogłaby być następująca: Ziemia przeszła przez epokę Lwa, weszła w epokę Raka, nastąpiła katastrofa planetarna, Ziemia dokonała “skoku w czasie”, cofając się w epokę Lwa, następnie, przechodząc dwukrotnie przez tę samą strefę “zgodnie z epoką Lwa” od jego serca do Raka, Ziemia wraca do miejsca, w którym była w momencie katastrofy. Przeprowadzono badania nad zodiakiem Dendery i wydarzeniami, na które on wskazuje. Zodiak Dendery przedstawia Słońce, Ziemię i planety, których nie zaznacza się nigdy na mapach nieba.

Prawe oko jest przedstawione w kole zodiaku, to oko jest Okiem Słońca Wadżet, Okiem Boga Ra. Wszystkie symbole planet, które są antropomorficznymi figurami z głowami człowieka, sokoła, byka, przecinają się osiami dokładnie wzdłuż głów figur, co pozwoliło przyjąć, że środek głowy każdej figury jest współrzędną planety w jakimś ustalonym momencie. Istnieje hipoteza o istnieniu w odległej przeszłości między Marsem a Jowiszem planety – Phaeton, w miejscu której obecnie znajduje się pierścień planetoid, a zodiak Dendera jest jedynym na świecie dokumentalnym potwierdzeniem istnienia Phaetona.

Teozofka i pisarka Helena Blavatsky w The Secret Doctrine napisała:

Cały obszar zajmowany obecnie przez Egipt i pustynie był kiedyś pokryty morzem. Stało się to wiadome dzięki Herodotowi, Strabo, Pliniuszowi. Kiedy to było? Historia nie udziela odpowiedzi na to pytanie. Na szczęście mamy zodiak z Dendery, planisferę na suficie jednej z najstarszych świątyń egipskich. Zodiak ten, ze swoimi tajemniczymi trzema Pannami pomiędzy gwiazdozbiorami Lwa i Wagi, odnalazł swojego Edypa, aby rozwikłać jego znaki i uzasadnić prawdomówność kapłanów, którzy przekazali Herodotowi, że bieguny Ziemi i ekliptyki wcześniej zbiegały się i że bieguny były już trzykrotnie w płaszczyźnie ekliptyki.

We wszystkim jest udział wszystkiego. ~Anaxagoras

Zodiak z Dendery został stworzony z idealną dokładnością astronomiczną, więc kolejność konstelacji zodiakalnych Lwa i Raka nie mogła być naruszona. Być może rozgwieżdżone niebo zostało zapisane na zodiaku Dendery przed katastrofą planetarną, która miała miejsce ponad 11 tysięcy lat temu?


Opracował: Amon
www.strefa44.pl
0 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


 • Facebook

Szukaj temat