Życie jest wieczne – tak głosi duchowy przekaz

Napisane przez Amon w Maj - 15 - 2018

Celem prowadzenia naukowych badań jest dotarcie do prawdy. Naukowe badanie mediumizmu musi się odbywać według takich samych zasad, co każde inne naukowe dochodzenie. Powinno się rozpoczynać od badania pracy naprawdę obdarzonych mediów, takich jak John Edwards, Stephen Holbrook czy Doris Stokes. Powodem tego, że zajęli się mediumizmem, jest oczywiście przekazanie wiadomości, że życie jest wieczne. To, że nasza indywidualność pozostaje poza zasłoną tak zwanej fizycznej śmierci, i wciąż jest zestrojona z naszymi najbliższymi, którzy pozostali tutaj, na ziemskim planie. Taki jest cel. Fakt, że informacja przekazana ze świata duchowego na plan ziemski za pośrednictwem medium, stanowi wielką pociechę, inspirację i radość dla ukochanej osoby ją otrzymującej – to w rzeczy samej tylko mały odkrywczy kawałek duchowego wkładu.

Gdy te obdarzone media zmusza się do przeniesienia swojej pracy o krok dalej, do rzeczywistości zbiorowej wiedzy duchowej, one uruchamiają hamulce. Ten obszar jest postrzegany (prawidłowo i mądrze!) jako niebezpieczny. Z powodu fanatycznego i religijnego przywiązania niektórych ludzi do dogmatów i wiary, media stają twarzą w twarz z zagrożeniem dla swojego osobistego bezpieczeństwa i swoich najbliższych. Wiele mediów zostało zamordowanych dlatego, że niezbyt mądrze wkroczyli na tę ścieżkę pełną niebezpiecznych i potężnych mocy.

Media nie mogą traktować swoich poglądów w sposób dogmatyczny

Jeszcze bardziej niebezpieczne jest, gdy w umyśle samego medium głęboko zakorzeniona jest dogmatyczna, ustalona idea związana z religią, reinkarnacją, egotyzmem, itd. Poza odstraszaniem komunikujących się duchów i koloryzowaniem komunikacji, przyciąga ona duchy które same nie są inteligentne i które zabierają ze sobą do świata duchowego błędne informacje. Duchowy świat pełen jest tych, którzy omyłkowo przywiązali się do wiary w reinkarnację, a teraz walczą aby wejść ponownie i kontrolować, a także wpływać na ciało śmiertelnika!

Jednakże media, które są zrównoważone mentalnie i fizycznie i pragną dokonać każdego niezbędnego poświęcenia na rzecz nauki, chronione są przez duchy inteligentne, które ochoczo poszukują współpracy ze śmiertelnikami, aby ukazać prawdę o ciągłym istnieniu, w szczególności zaś – aby uświadomić nam, jaki wpływ na ludzkie sprawy mają duchy-ignoranci.

Medium powinno być wolną duszą, neutralną, pozbawioną wiary [religijnej], dogmatu lub -izmów, powinno też umieć całkowicie się wyciszyć, pozostawiając w ten sposób otwartą drogę aby mogły je kontrolować inteligentne duchy. W ten sposób zachęcone zostaną zaawansowane, inteligentne duchy – proces kontroli stanie się łatwy, naturalny i wygodny, duchy przewodnie dadzą medium siłę, i odbierane będą prawdomówne przekazy i komunikaty.

Starożytne wyrocznie były rozpieszczane

Ludzie starożytni rozumieli potrzeby swoich wyroczni. Subtelne wibrujące siły niewidzialnego świata znali wystarczająco dobrze, by prawidłowo je odbierać i rejestrować. Budowali dla nich świątynie i zapewniali piękne otoczenia, uwalniając je od niepokoju związanego z zaspokajaniem podstawowych potrzeb. Zabierali je do Sanktuariów Ciszy – i zapewniali odpowiednie warunki do ćwiczenia mediumizmu w najlepszy i najpełniejszy sposób.

W książce J. M. Robertsa “Antiquity Unveiled” możemy przeczytać dokładne relacje pochodzące od tych starożytnych wyroczni i mediów. Mediumizm często jest błędnie uznawany za zjawisko współczesne! Prawdziwie obdarzone medium – a takim był pod koniec lat osiemdziesiątych XIX wieku znajomy Robertsa, człowiek raczej skromny i niewykształcony, który przyciągał istoty duchowe przy pomocy swoich narzędzi – dostarcza nam dokładnego opisu roli mediumizmu w całej starożytności. Gorąco polecam lekturę tej pracy – która właśnie została wydana ponownie – tym, którzy zaintrygowani są mediumizmem i jego istotnością dla współczesnych starannych i zdecydowanych badaczy zjawisk psychicznych.

Kathleen Meadows, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kathleen Meadows posiada tytuł magistra na wydziale Religii i Kultury Uniwersytetu im. Wilfrida Lauriera w Kanadzie. Jej artykuły poświęcone medumizmowi dostępne są do przeczytania na łamach strony internetowej http://www.psychicanada.com/

Źródło: www.paranormalium.pl

18 Udostępnień

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat