Życie na Marsie istnieje? “Nie jesteśmy na to gotowi”

Napisane przez Amon w Październik - 7 - 2019

NASA ma odnaleźć życie na Marsie do 2021 roku


  •     Mars już w latach 80. cieszył się zainteresowaniem światowych agencji kosmicznych
  •     Obecnie w podboju Czerwonej Planety przodują Amerykanie
  •     Odnalezienie dowodów na istnienie życia na Marsie może mieć miejsce już w marcu 2021 roku

 

Jim Green, główny naukowiec Amerykańskiej Agencji Kosmicznej przyznał, że moment, w którym dojdzie do odkrycia życia na Marsie jest już naprawdę bliski. Jego zdaniem łaziki należące do NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) dokonają przełomu w tej materii w marcu 2021 roku, a więc w ciągu dwóch lat. To właśnie w tym okresie pojazdy będą miały za zadanie pobrać i przeanalizować próbki pod kątem obecności substancji organicznych.

 

Green stwierdził, że jeśli jego przypuszczenia się potwierdzą, będzie to odkrycie na miarę teorii heliocentrycznej autorstwa Mikołaja Kopernika. Problem jednak w tym, że zdaniem badacza z NASA ludzkość wcale nie jest jeszcze przygotowana na oficjalną informację o tym, że w kosmosie istnieje życie. Choć jest to w zasadzie niemal pewne (o czym wcześniej głośno mówił na przykład Stephen Hawking).

 

– Nasze potencjalne odkrycie może zapoczątkować zupełnie nową linię myślenia. – mówił Jim Green. – Nie sądzę, by świat był przygotowany na rewolucję. Martwi mnie ta perspektywa, ponieważ uważam, że jesteśmy bliscy przełomowego odkrycia.

 

Jak dodał, odkrycie zapoczątkuje znacznie bardziej złożone pytania. Na przykład o to, czy jesteśmy spokrewnieni z formą życia występującą na Marsie oraz czy organizmy tam żyjące mogą przemieszczać się na inne planety.

 

Źródło: www.facet.onet.pl

0 Udostępnień
Kategorie: Nauka / Kosmos

Zostaw komentarz


*

code


  • Facebook

Szukaj temat